====== skautIS (verze 13.7) ====== do provozu nasazeno: 08.06.2021 22:39 \\ **číslo verze: 13.7** === Význam ikon v change logu: === // Nově přidaná funkce Vylepšení či změna funkčnosti Oprava chyby Upozornění (funkce zatím není veřejně dostupná) Testování (funkce může být změněna či v budoucnu odebrána) Informace o termínu (dodatečného nasazení této funkce) // ===== Nové funkce ===== (TR59399) **VzA: Komise ČZ** - Je možné vytvořit libovolnou skupinu, která bude kontrolována v rámci zkoušky k ČZ. (TR59489) **VzA: Přidání člena týmu zasláním pozvánky** - je možné pozvat členy do týmu odesláním pozvánky a následné přijetí. ===== Vylepšení a změny ===== (TR59347) **Tábory** - Osoba, která má titul MDDr. splňuje kvalifikaci na zdravotníka akce. Není třeba zadávat poznámku. (TR59065, TR60242) **Jednotky** - Vylepšeno zobrazování zaměření (vodní/náboženská výchova) u jednotek jak v tabulce, tak při přidávání nového či editace existujícího zaměření. (TR60006) **Osoby** - Doplněny nové informace a vylepšen vzhled stránek souvisejících s kvalifikacemi osoby (nahrání skenu a hlášení chyby v kvalifikaci, přidání a úprava historické kvalifikace). (TR59551) **Design UI/UX** - Změna pořadí prvků při hledání vzdělávací akce. Úprava chování v případě výběru skupiny a Typu akce. (TR59968) **Design UI/UX** - Změna UI v administraci převodu osob. (TR59542) **Design a UI/UX** - Zpřehlednění stránky Vedení akce, na stránce je možné v komponentě vyhledávat osoby již ze zadaných členů týmu. (TR59491) **VzA** - V exportu přihlášených účastníků se nově zobrazuje i korespondenční adresa. (TR59546) **VzA** - Přidána kontrola. Přihlašování na VzA nemůže začít dřív než je konec. (TR59487) **VzA** - Přidána možnost náhledu na přihlášku k VzA před spuštěním přihlašování. (TR59039) **Majetek** - Přidání sloupce "vyřazeno" a výchozí zobrazování nastaveno na položky, které nejsou vyřazeny. (TR59747) **Kvalifikace** - U jednotlivých typů kvalifikací se dá v rámci nastavení skautISu označit, které se případně mají zveřejňovat u osob (členů lektorského týmu) v databázi vzdělávacích akcí. (TR58896) **VzA** - Upravení rozesílání zpráv o nedokončenéhlášenky. ===== Opravy ===== (TR59375) **VzA** - V roli vedoucího VzA je možné správně zobrazit u instruktorů a osob údaje, bez ohledu na to zda je má či nemá osoba zveřejněna ve Skautském adresáři pro každého. (TR59571) **VzA** - Opraveno zobrazení správně vypočítaného celkového počtu dní vzdělávací akce v rámci API pro databázi vzdělávacích akcí. (TR59040) **Majetek** - Soupis majetku špatně zobrazoval i položky, které již měli být vyřazeny. (TR59143) **Majetek** - Při mazání tagu nebylo jasné, proč v některých případech nedochází ke smazání. Nově byla přidána hláška, že tag je používán. (TR58897) **VzA/Dotace** - Zpráva o vyplnění skutečné účasti byla rozesílána špatně i na termíny, které byli deaktivovány. (TR60213) **Jednotky** - Oprava chyby znemožňující uložit změnu oddílových barev vodních skautů. (TR59906) **VzA** - Příloha dekretu Kapitánské zkoušky neobsahovala správný prefix KVT. (TR60038) **VzA** - U akreditovaného ZZA nebylo možné požádat o dekrety. (TR60301) **VzA** - Do dekretu KVT se nenačítala osoba garanta pokud bylo zadáno datum platnosti do. (TR59335) **Dotace** - V ústředí tabulce nedocházelo k zobrazování některých záloh. (TR60396) (10.6.2021) **STS** - Opravena chyba v nezobrazování [[https://is.skaut.cz/Junak/TelephonyNetwork/Tariff.aspx|ceníku STS]] některým členům organizace, nyní si ceník může zobrazit každý člen bez ohledu na to, zda v STS už je, nebo zatím není. ===== Systémové úpravy ===== (TR57319) **E-přihlášky** - Neplatné e-přihlášky a aktualizace údajů zaznamenávali chyby v logu (TR57320) **Jednotky** - Při zakládání funkce občas docházelo k logování chyby.