====== skautIS (verze 13.0) ====== do provozu nasazeno: 28. 5. 2020 v 02:12 \\ **číslo verze: 13.1.0** === Význam ikon v change logu: === // Nově přidaná funkce Vylepšení či změna funkčnosti Oprava chyby Upozornění (funkce zatím není veřejně dostupná) Testování (funkce může být změněna či v budoucnu odebrána) Informace o termínu (dodatečného nasazení této funkce) // ===== Nové funkce ===== (TR50613) **Design: Nové ikony** - napříč skautISem nasazeny nové ikony z nejnovější verze Font Awesome verze 5. Některé drobně změněny, na některých místech přidány nové. Postupně budou přibývat i další ikony v místech, kde to pomůže dále zlepšovat přehlednost systému. (TR52159) **Osoby a jednotky: Nová komponenta pro vyhledání rodiče dítěte** - Vznikla zcela nová komponenta, která umožní vyhledat rodiče dítěte napříč celou organizací a přiřadit tuto osobu k dítěti. (TR52158) **Osoby a jednotky: Nová záložka Rodiče** -U osob vznikla nová záložka "Rodiče", na které bude možné přiřadit osobě její rodiče - ať již členy, nebo bývalé členy, nebo nečleny organizace a kontakty na ně. (TR52157) **Osoby a jednotky: Podoba stránky pro editaci údajů osoby a editace údajů osoby** - Vznikla zcela nová stránka, která umožné rodiči přejít prostřednictvím zabezpečeného odkazu na stránku, která zobrazuje údaje o jeho dítěti. Na stránce je možné provést kontrolu a případnou aktualizaci zastaralých údajů a takto upravené údaje odeslat zpět vedoucímu jednotky. (TR52156) **Osoby a jednotky: Správa aktualizací údajů členů na straně jednotky** - Zavedena nová stránka s tabulkou se členy a umožňuje odeslat výzvu vybraným členům k provedení aktualizace jejich údajů. Výzva je odesílána na kontaktní údaje rodičů. (TR52162) **Osoby a jednotky: Úprava stránky kontaktů osoby** - Se zavedení aktualizací údajů o osobách došlo rovněž ke změně podoby stránky s kontakty osoby. Ty jsou nově pro osoby do 18 let rozdělené na dvě části. První tabulka zobrazuje kontakty na rodiče, druhá tabulka zobrazuje vlastní kontakty osoby. ===== Vylepšení a změny ===== (TR50494) **Osoby a jednotky: Rozšíření exportu jubilantů** Došlo k rozšíření již existujícího exportu jubilantů tak, že nyni export obsahuje jubilanty na budoucí 3 měsíce najednou a ve věku osob na 90 let je uvádí v každém roce jejich života. (TR52364, 52812) **Skautská energie: Doplnění upřesnění položek v přihlášce do skautské energie** V přihlášce do Skautské energie byly doplněny položky: ukončení smlouvy u stávajícího dodavatele včetně možnosti zadat konkrétní datum. Dále byla přihláška doplněna o viditelnou nápovědu toho, že je nutné zadávat přesnou adresu dle občanského průkazu osoby, na níž se energie převádí. (TR52160) **Osoby a jednotky: Úprava zakládání rodiče při podání přihlášky** Pokud při procesu vyplňování e-přihlášky osoby je zadána rovněž osoba rodiče, uloží se tato osoba jako zjendodušený osob do skautISu spolu se svými kontakty. (TR52161) **Osoby a jednotky: Skript pro převod kontaktů rodičů:** Byl připraven skript, který zajistí převod kontaktů rodičů, čímž vzniknou zjednodušené osoby přímo ve skautISu. Tato úprava umožní zobrazovat kontakty rodičů na vlastní záložce "Rodiče" a zároveň u kontaktů osoby. V neposlední řadě bude možné kontakty na rodiče jednoduše exportovat. (TR53663) **STS: Přechod na kód OKU při převodu čísla od jiného operátora do STS** Také STS reaguje na změnu v převodech telefonních čísel. SkautIS byl upraven tak, aby při převodu telefonního čísla od jného operátora se zadával kód OKU. Byly upraveny rovněž příslušné validace a rozesílané zprávy. ===== Opravy ===== (TR52304) **Členské karty: Název školy na členské kartě přetéká mimo kartu** Zavedena validace délky zadávaného textu školy. Celý text zobrazený ve skautISu se tedy zobrazuje rovněž na členské kartě bez zalomení, nebo zkrácení textu. (TR52375) **Exporty: Nelze exportovat infomrace o osobách** Provedena kontrola nemožnosti stahovat přehledy o členech jednotky a opětovně umožněno stahování tohoto přehledu. (TR52134) **Majetek: V tabulce majektu se namísto názvu skladu zobrazuje jeho ID** Provedeno srování položek ve skladech a opraveno správné načítání skladů v přehledu skladů jednotek. (TR52853) **Vzdělávací akce: Chybně rozeslaná zpráva EventEducationExam_CheckLetter po uplynutí termínu** Upravenon vyhodnocení termínu pro správné rozeslání zprávy, která upozorňuje na termín pro dokončení kvalifikace. (TR53967) (29.5.2020) **Skautská energie:** Doplněna chybějící položka ve veřejné přihlášce do Skautské energie, která znemožňovala odeslání nové přihlášky odběrného místa. (TR53956) (2.6.2020) **G Suite:** Opraven problém s nemožností zobrazit detail vlastní domény jednotky, případně nemožnost uložit novou doménu jednotky. (TR53371) (2.6.2020) **Menu:** Upraveno zobrazování ikon v hlavním menu po přechodu na novou verzi FontAwesome. ===== Systémové úpravy ===== (TR53304) **CORS pro webové služby** Úprava řešení cross-origin resource sharing webových služeb volaných z externího webu (především řešení pro Skautskou energii).