====== Jednotky: Pozice a role ve skautISu ====== Stránka **Pozice a role ve skautISu** zobrazuje seznam všech **[[skautis:informacni-system:uzivatel:role-a-prava|rolí]]**, které mají členové vaší jednotky přidělené. {{ :skautis:jednotka:jednotka_ucet_a_role_ve_skautisu.png?400|Jednotka: Účet a role ve skautISu}} Na této stránce můžete role konkrétním osobám v jednotce přidávat i odebírat. Spravovat role můžete také přímo v [[skautis:osoba:ucet-role#role-uzivatele|účtu dané osoby]]. **1. [[.pozice-a-role-ve-skautisu#pridani-role|Přidání role]]** **2. [[.pozice-a-role-ve-skautisu#odebrani-role|Odebrání role]]** ---- ===== Přidání role ===== Seznam dostupných rolí ve skautISu naleznete v článku **[[skautis:informacni-system:uzivatel:role:seznam-roli#rucne-pridelene-role|Seznam základních rolí ve skautISu]]**. - Ze seznamu vyberte příslušnou roli.\\ \\ - Zadejte jméno uživatele.\\ \\ - Klikněte na ikonu dalekohledu a vyberte osobu z vygenerovaného seznamu.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Přidat**. ---- ===== Odebrání role ===== - V tabulce vyhledejte osobu, které chcete roli odebrat.\\ \\ - Klikněte na odkaz **Ukončit** v posledním sloupci tabulky.