**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡**...**[[..majetek|Majetek]]** { [[..majetek#mapa-stranek-majetek|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.polozky-majetku-rezervace-zapujcky|Rezervace a půjčování položek majetku]]**...**≡** ====== Majetek: Zapůjčení majetku do jiného skladu ====== Zápůjčku položky majetku můžete provádět několika způsoby: * na základě její předchozí [[.polozky-majetku-rezervace|rezervace]] z detailu rezervace * bez rezervace z detailu položky * bez rezervace ze seznamu položek skladu v případě zápůjčky více položek najednou. Nezbytným předpokladem pro zápůjčku položky je nastavení této možnosti u dané položky, a to pomocí přepínačů **Je k půjčení...** v [[.polozky-majetku|detailu položky]]. Podrobnější popis jednotlivých přepínačů naleznete v článku [[.dalsi-polozky|Přidání položky do skladu]] v sekci "Informace k zapůjčení". Bez tohoto nastavení nebude položka dohledatelná v [[skautis:sluzby:majetek-pujcovani|seznamu majetku k zapůjčení]]. Zároveň pro lepší dohledatelnost půjčitelného majetku doporučujeme vyplnit v [[.sprava-skladu#uprava-udaju-o-skladu|detailu skladu]] alespoň město, kde se sklad přibližně nachází. Pro plné využití všech možností skladu vyplňte ale všechny údaje. Zadaná ulice se nebude veřejně zobrazovat. **[[.polozky-majetku-zapujcky#zapujcka-bez-predchozi-rezervace|Standardní zápůjčka]]**\\ Zapůjčení jedné konkrétní položky. **[[.polozky-majetku-zapujcky#zapujcka-na-zaklade-predchozi-rezervace|Zápůjčka na základě předchozí rezervace]]**\\ Jak položku zapůjčit na základě domluvené rezervace. **[[.polozky-majetku-zapujcky#zapujcka-vice-polozek-najednou|Zápůjčka více položek najednou]]**\\ Jak postupovat v případě, že půjčujete více položek najednou do jednoho skladu. **[[.polozky-majetku-zapujcky#vraceni-polozky-zapujcene-bez-rezervace|Vrácení položky zapůjčené bez rezervace]]** **[[.polozky-majetku-zapujcky#vraceni-polozky-zapujcene-na-zaklade-rezervace|Vrácení položky zapůjčené na základě rezervace]]** **[[.polozky-majetku-zapujcky#hromadne-vraceni-zapujcenych-polozek|Hromadné vrácení zapůjčených položek]]** ---- ===== Standardní zápůjčka ===== V případě, že chcete zapůjčit **jednu konkrétní položku majetku**, postupujte takto: - V [[polozky-majetku|detailu položky]] pod formulářem stiskněte tlačítko **Vydat ze skladu**. - Vyplňte formulář.\\ V případě, že existuje rezervace pro danou položku, můžete ji vybrat. - Stiskněte tlačítko **Vypůjčit**. Po zapůjčení položky se nastaví její stav **Ve skladu** na hodnotu "Ne". Podle toho pak poznáte, že je daná položka zapůjčena. ---- ===== Zápůjčka na základě předchozí rezervace ===== Chcete-li zapůjčit položku majetku **na základě předchozí [[.polozky-majetku-rezervace|rezervace]]**, postupujte následovně: - V [[polozky-majetku|detailu položky]] vyhledejte v tabulce **Rezervace** příslušný záznam rezervace (tzn. ve stavu "Rezervováno"). - V posledním sloupci tabulky klikněte na odkaz **Detail**. - V [[polozky-majetku-rezervace#uprava-rezervace|detailu rezervace]] stiskněte tlačítko **Vydáno**. - Vyplňte datum skutečné zápůjčky a případně poznámku. - Stiskněte tlačítko **Vypůjčit položku**. Po zapůjčení položky se nastaví její stav **Ve skladu** na hodnotu "Ne". Podle toho pak poznáte, že je daná položka zapůjčena. ---- ===== Zápůjčka více položek najednou ===== Půjčujete-li do jednoho skladu **více položek bez předchozí rezervace**, můžete využít hromadnou zápůjčku: - V tabulce [[..|položek majetku]] v prvním sloupci tabulky položek zaškrtněte položky, které chcete zapůjčit. - Nad tabulkou v poli **Vybrané položky** vyberte akci **Vydat ze skladu**. - Stiskněte tlačítko **Provést**. - Vyplňte formulář.\\ V případě, že existuje jednotná rezervace pro danou položku, můžete ji vybrat. - Stiskněte tlačítko **Vypůjčit**. Po zapůjčení položky se nastaví její stav **Ve skladu** na hodnotu "Ne". Podle toho pak poznáte, že je daná položka zapůjčena. ---- ===== Vrácení položky zapůjčené bez rezervace ===== Vrátí-li se vám položka majetku, která byla **zapůjčena bez rezervace**, postupujte pro její vrácení do skladu takto: * V [[polozky-majetku|detailu položky]] pod formulářem stiskněte tlačítko **Vrátit do skladu**. Po vrácení položky se nastaví její stav **Ve skladu** na hodnotu "Ano". ---- ===== Vrácení položky zapůjčené na základě rezervace ===== Položku majetku, která byla **vydána ze skladu na základě rezervace**, vrátíte do skladu následujícím způsobem: - V [[polozky-majetku|detailu položky]] vyhledejte v tabulce **Rezervace** příslušný záznam rezervace (tzn. ve stavu "Půjčeno"). - V posledním sloupci tabulky klikněte na odkaz **Detail**. - V [[polozky-majetku-rezervace#uprava-rezervace|detailu rezervace]] stiskněte tlačítko **Vráceno**. - Vyplňte datum skutečné vrácení a případně poznámku. - Stiskněte tlačítko **Vrátit položku**. Po zapůjčení položky se nastaví její stav **Ve skladu** na hodnotu "Ano". ---- ===== Hromadné vrácení zapůjčených položek ===== Vracíte-li **více položek bez předchozí rezervace** najednou, můžete využít hromadné vrácení: - V tabulce [[..|položek majetku]] v prvním sloupci tabulky položek zaškrtněte položky, které chcete vrátit do skladu. - Nad tabulkou v poli **Vybrané položky** vyberte akci **Přijmout zpět do skladu**. - Stiskněte tlačítko **Provést**. Po zapůjčení položky se nastaví její stav **Ve skladu** na hodnotu "Ano". \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡**...**[[..majetek|Majetek]]**...**≡**...**[[.polozky-majetku-rezervace-zapujcky|Rezervace a půjčování položek majetku]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..majetek#mapa-stranek-majetek|mapu stránek]] týkajících se evidence majetku jednotky.