**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡**...**[[..majetek|Majetek]]** { [[..majetek#mapa-stranek-majetek|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.polozky-majetku-rezervace-zapujcky|Rezervace a půjčování položek majetku]]**...**≡** ====== Majetek: Rezervace položky skladu ====== Jednotlivé položky majetku, které jste se rozhodli půjčovat jiným subjektům, můžete rezervovat pro budoucí zapůjčení. **Rezervace** se evidují ve stejnojmenné tabulce v [[skautis:jednotka:majetek:polozky-majetku|detailu]] položky skladu. Z rezervace pak můžete danou položku rovnou [[.polozky-majetku-zapujcky|zapůjčit]]. **[[.polozky-majetku-rezervace#vytvoreni-rezervace|Vytvoření rezervace]]** **[[.polozky-majetku-rezervace#uprava-rezervace|Úprava rezervace]]** **[[.polozky-majetku-rezervace#zruseni-rezervace|Zrušení rezervace]]** ---- ===== Vytvoření rezervace ===== **1. Založte novou rezervaci** * Na stránce **[[.polozky-majetku|detailu dané položky]]** v části **Rezervace** stiskněte tlačítko **Přidat rezervaci**. **2. Vyplňte formulář** * **Cílový sklad**\\ Ze seznamu vyberte sklad, který zažádal o zapůjčení dané položky. * **Přibližný den půjčení** \\ Zadejte den, kdy plánujete položku zapůjčit. * **Přibližný den vrácení**\\ Pokud víte, na jak dlouho položku půjčujete, zadejte i datum vrácení. * **Kontaktní osoba** \\ Zadejte jméno osoby, která zápůjčku zprostředkovává. * **Telefon na kontaktní osobu** * **E-mail na kontaktní osobu** **3. Údaje uložte** Po vyplnění údajů stiskněte tlačítko **Uložit**. ---- ===== Úprava rezervace ===== V případě, že potřebujete upravit údaje rezervace, postupujte následovně: - V tabulce **Rezervace** u daného záznamu klikněte v posledním sloupci na odkaz **Detail**. - Na stránce **Úprava rezervace** klikněte na tlačítko **Upravit**. - Změňte požadované údaje. - Údaje potvrďte stisknutím tlačítka **Uložit**. ---- ===== Zrušení rezervace ===== - V tabulce **Rezervace** u daného záznamu klikněte v posledním sloupci na odkaz **Detail**. - Na stránce **Úprava rezervace** klikněte na tlačítko **Zrušeno**. - Vyplňte důvod zrušení rezervace do pole **Poznámka**. - Stiskněte tlačítko **Zrušit rezervaci**. \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡**...**[[..majetek|Majetek]]**...**≡**...**[[.polozky-majetku-rezervace-zapujcky|Rezervace a půjčování položek majetku]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..majetek#mapa-stranek-majetek|mapu stránek]] týkajících se evidence majetku jednotky.