**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡**...**[[..majetek|Majetek]]** { [[..majetek#mapa-stranek-majetek|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.polozky-majetku|Položky skladu]]**...**≡** ====== Majetek: Přidání položky skladu ====== {{ :skautis:jednotka:majetek:jednotka_majetek_13.png?400|Jednotka: Majetek - přidání položky}} **1. Založte novou položku** * Nemáte-li [[.sprava-skladu#zalozeni-noveho-skladu|založený sklad]], učiňte tak. * Na záložce **[[.|Majetek]]** stiskněte tlačítko **Přidat položku**. **2. Vyplňte formulář** **Základní údaje** > * **Název** \\ Přesně identifikujte danou položku. * **Sklad** * Ze seznamu vyberte sklad, kde je položka fyzicky uložena. * Máte-li více skladů a přidáváte-li více položek do stejného skladu, můžete si tento sklad nastavit jako **[[.sprava-skladu#nastaveni-vychoziho-skladu|výchozí]]**, tzn. tento sklad bude při zakládání nové položky automaticky vybrán. * **Kategorie**\\ Určete, o jaký typ vybavení se jedná. * **Tagy** * Vyberte doplňující označení, neboli tag. Jakým způsobem s tagy pracovat je popsáno v článku [[.sprava-tagu|Majetek: Správa tagů]]. * Tento údaj je zobrazen pouze tehdy, pokud jsou pro daný sklad tagy definovány. * **Inventární číslo** * **Ilustrační foto**\\ K položce můžete přidat fotografii. Doporučujeme soubory typu .jpg, .png. * **Popis**\\ Popis je vhodné doplnit u předmětů, které nejdou jednoznačně identifikovat. **Informace k zapůjčení** > * **Je k půjčení komerčně**\\ Chcete-li majetek nabízet komerčně i nepřihlášeným uživatelům, nastavte přepínač na hodnotu "Ano". Následně můžete vyplnit //Cenu půjčení za den// a //Poznámku k půjčení//. * **Je k půjčení všem skautům**\\ Při nastavení na hodnotu "Ano" bude majetek nabízen pouze členům Junáka. Dále můžete vyplnit //Cenu půjčení za den// a //Poznámku k půjčení//. * **Je k půjčení na ústřední akce**\\ Bude-li majetek nabízen pouze pro velké akce, pořádané ústředím, nastavte tento přepínač na hodnotu "Ano". Následně můžete vyplnit //Cenu půjčení za den// a //Poznámku k půjčení//. * **Cena půjčení za den** * **Poznámka k půjčení**\\ Zde můžete zaznamenat, za jakým účelem lze majetek zapůjčit, za jakých podmínek apod. **Pořizovací informace** > * **Způsob pořízení**\\ Vyberte typ pořízení, na výběr máte z těchto možností: Dar, Vlastní zdroje, Dotace, Nákup, Nevybráno. * **Datum pořízení**\\ Zadejte datum, kdy byla položka pořízena. * **Poznámka k pořízení**\\ Zde můžete např. zadat, za jakým účelem byla položka pořízena apod. * **Výrobní číslo** * **Číslo dokladu v účetnictví** * **Pořizovací cena** * **Aktuální cena** * **Poznámka**\\ Zadejte další informace, co nebyly nikde uvedeny. **3. Údaje uložte** Při přidávání položek máte na výběr ze tří možností uložení: **A.** **Uložit**\\ Při stisknutí tohoto tlačítka se uloží pouze tato jedna položka. **B.** **Uložit a vložit další**\\ Toto tlačítko použijte v případě, že budete zadávat další položku, která nemá žádné stejné hodnoty, jako právě ukládaná. Po stisku se zobrazí prázdný formulář. **C.** **Uložit a vytvořit kopii**\\ Pokud víte, že budete zadávat další **stejnou** nebo hodně obdobnou položku, stiskněte toto tlačítko. Zobrazí se předvyplněný formulář se stejnými hodnotami. \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡**...**[[..majetek|Majetek]]**...**≡**...**[[.polozky-majetku|Položky skladu]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..majetek#mapa-stranek-majetek|mapu stránek]] týkajících se evidence majetku jednotky.