**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡** ====== Jednotky: Majetek ====== **S modulem Majetku mohou pracovat uživatelé** v roli [[skautis:informacni-system:uzivatel:role:seznam-roli#vedouciadmin-jednotky|vedoucí/admin]] a [[skautis:informacni-system:uzivatel:role:seznam-roli#skladnik|správce majetku dané jednotky]]. Záložka **​Majetek​** slouží k evidenci majetku vaší [[skautis:jednotka|jednotky]], tzn. můžete zde vytvářet sklady, zaznamenávat majetek patřící danému skladu, tvořit k němu evidenční štítky, inventarizovat ​ho i půjčovat. Pro správu majetku je **nezbytné založit alespoň jeden sklad jednotky**, tzn. místo, kde je majetek fyzicky uložen. Při zakládání oddílového nebo družinového skladu vznikne i sklad nadřízené jednotky, pokud dosud neexistuje. **Doporučujeme ale nejdříve založit nadřízené sklady se všemi údaji.** \\ \\ **Máte-li sklad již založený**, zobrazí se vám přehled položek skladu a ovládací prvky pro práci s nimi: {{ :skautis:jednotka:majetek:jednotka_majetek_01.png?400|Majetek: úvodní strana}} V prvním řádku naleznete tlačítka pro **správu skladů a tagů, pro přehled výpůjček a rezervací a také pro inventarizaci**. V druhém řádku jsou již ovládací prvky pro **práci s položkami skladu**, tzn. pro přidání položky, export položek a pro akce nad více (vybranými) položkami, jako je např. vydání položek ze skladu, inventarizace či vyřazení položek. **Detailní údaje konkrétní položky** pak můžete **upravovat** v **__[[skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry|CHYTRÉ TABULCE]]__** , a to buď přímo editováním příslušných sloupců, nebo v detailu položky zobrazeného kliknutím na její název.\\ **V základním nastavení tabulka obsahuje omezené množství sloupců.** O každé položce majetku můžete evidovat velké množství informací, mít je tedy všechny zobrazeny v jedné tabulce najednou by bylo nepřehledné, navíc každý uživatel potřebuje vidět jinou sadu údajů. Proto jsou tedy položky majetku zobrazeny v chytré tabulce, kterou si můžete vzhledově přizpůsobit svým potřebám a usnadnit si tak práci, obzvláště, když některé činnosti pravidelně opakujete. Můžete v ní sloupce skrývat i přidávat, řadit ji, seskupovat i filtrovat. Podrobnější informace, jak si tabulku přizpůsobit, naleznete v článku [[skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry|Ovládání skautISu: Chytrá tabulka]]. **[[.majetek:sprava-skladu-a-tagu|Správa skladů a tagů]]**\\ Založení skladu, úprava údajů, zneaktivnění skladu, správa tagů. **[[.majetek:inventarizace|Inventarizace]]**\\ Návod na inventarizaci skladu.\\ \\ \\ **[[.majetek:prehled-pujceni|Přehled vydaných položek]]**\\ Seznam položek, které jste ze skladu zapůjčili.\\ \\ **[[.majetek:polozky-majetku-rezervace-zapujcky|Půjčování položek majetku]]**\\ Půjčování majetku z jiných skladů, zapůjčení majetku do jiného skladu. **[[.majetek:polozky-majetku|Položky skladu]]** ---- **[[.majetek:dalsi-polozky|Přidání položky]]** **[[.majetek:polozky-majetku#aktualizace-polozky|Aktualizace položky]]** **[[.majetek:polozky-majetku#vyrazeni-polozky|Vyřazení položky]]** **[[.majetek:polozky-majetku#inventarizace-polozky|Inventarizace položky]]** **[[.majetek:polozky-majetku-zapujcky|Zapůjčení položky do jiného skladu]]** **[[.majetek:polozky-majetku#export-polozek-a-inventarnich-stitku|Export položek a inventárních štítků]]** \\ \\ **Nemá-li vaše jednotka sklad založený**, zobrazí se na této záložce pouze informační text a tlačítko pro založení skladu. **[[.majetek:sprava-skladu#zalozeni-noveho-skladu|Založení nového skladu]]** {{:skautis:jednotka:majetek:jednotka_majetek_02.png?300|Majetek - Nezaložený sklad}} ---- ===== Mapa stránek - Majetek ===== **[[.majetek:sprava-skladu-a-tagu|Správa skladů a tagů]]** : Úvodní stránka evidence skladů a tagů. [[.majetek:sprava-skladu|Správa skladů]] : Založení, úprava a smazání skladu, nastavení výchozího stavu, zneaktivnění skladu. [[.majetek:sprava-tagu|Správa tagů]] : Založení, úprava a smazání tagů. ---- **[[.majetek:polozky-majetku|Položky skladu]]** : Aktualizace položky, vyřazení položky, inventarizace položky, rezervace a zapůjčení položky, export položek a inventárních štítků. **[[.majetek:dalsi-polozky|Přidání položky skladu]]** : Návod na přidání nové položky do skladu. **[[.majetek:nastaveni-tabulky-polozek-skladu|Nastavení tabulky položek skladu]]** : Jak si přizpůsobit tabulku položek vlastním potřebám. ---- **[[.majetek:inventarizace|Inventarizace]]** : Návod na inventarizaci skladu. ---- **[[.majetek:polozky-majetku-rezervace-zapujcky|Rezervace a půjčování položek majetku]]** : Jak fungují rezervace, zápůjčky a výpůjčky majetku. [[.majetek:polozky-majetku-rezervace|Rezervace pro zápůjčku majetku]] : Jak pracovat s rezervacemi položek majetku pro jejich budoucí zápůjčku. [[.majetek:polozky-majetku-zapujcky|Zapůjčení majetku do jiného skladu]] : Návod na zapůjčení majetku, s rezervací i bez. [[.majetek:prehled-pujceni|Přehled vydaných a půjčených položek majetku]] : Seznam vašeho zapůjčeného majetku a majetku, který jste si vypůjčili. [[.sluzby:majetek-pujcovani|Vypůjčení si položky majetku z jiného skladu]] : Jakým způsobem si vypůjčit majetek od jiné jednotky. \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:jednotka|Jednotky]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..jednotka#prehled-agendy|mapu stránek]] týkajících se evidence jednotky.