**≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | **...**...[[.nastaveni-skupiny|Nastavení Google skupiny]].. ====== Google Skupiny: Založení skupiny (e-mailové ​konference) ====== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-zalozeni03.png?400|Založení Google Skupiny}} **1. Založte skupinu** * Zobrazte si sekci **Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**.\\ \\ * Stiskněte tlačítko **Přidat**. **2. Vyplňte zobrazený formulář**, minimálně povinná pole: * **Název google skupiny** \\ Zadejte vypovídající název skupiny, např. "Vedoucí a zástupci oddílů", "Kontakty na rodiče" apod. * **E-mailová adresa skupiny** \\ Zadejte místní část adresy a vyberte ze seznamu požadovanou internetovou doménu. * Pokud se za adresou zobrazí ikona , je daná adresa volná a můžete ji použít. * Pokud se zobrazí ikona , adresa je již obsazená a nelze ji použít. * **E-mail správce** \\ Zadejte e-mail na správce dané skupiny. Tento e-mail musí být založen jako skautský (google účet). * Popis **3. Údaje uložte** Stiskněte tlačítko **Uložit**. **4. Přidejte členy skupiny** * Členy můžete přidávat "ručně", nebo pomocí **automatických pravidel**, které vám usnadní budoucí správu skupiny. * Více podrobností se dočtete v článku [[.sprava-clenu-skupiny|]]. **5. Proveďte detailnější nastavení skupiny** * Detailnější nastavení skupiny provádějte ve webovém rozhraní. * Více informační se dočtete v článku [[.nastaveni-skupiny|]] **≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** | **...**...[[.nastaveni-skupiny|Nastavení Google skupiny]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|mapu stránek]] týkajících se oblasti Google jednotky.