**≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | ..[[.zakladni-nastaveni-skupiny|Nastavení skupiny ve webovém rozhraní]]..**...**..[[.pridani-clenu-skupiny|Přidání členů do skupiny]].. ====== Google Skupiny: Správa členů skupiny ====== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-clenove01.png?400|Google skupiny - správa členů}} Pro vložení a správu členů Google skupiny slouží následující záložky, na které se dostanete pomocí odkazu **Upravit** u příslušné skupiny v sekci **Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**: * **Členové**\\ Záložka **Členové** slouží pro správu a ruční přidávání členů do skupiny. Můžete ale využít automatickou správu členů skupiny pomocí definovaných pravidel na záložce **Automatické členství ve skupině**.\\ **[[.sprava-clenu-skupiny#sprava-clenu-skupiny|Správa členů skupiny]]**\\ Jak nastavit správce skupiny a odebrat členy. \\ \\ **[[.pridani-clenu-skupiny|Přidání členů do skupiny]]**\\ Různé způsoby přidání členů včetně automatických pravidel. * **Automatické členství ve skupině**\\ Na této stránce můžete vytvořit pravidlo pro automatickou správu členů Google skupiny.\\ **[[.automaticke-pridani-clenu-skupiny|Automatická pravidla]]**\\ Návod na tvorbu pravidel pro automatické přidávání či odebírání členů skupiny s praktickými ukázkami. ---- ===== Správa členů skupiny ===== Pro správu členů skupiny přejděte na záložku **Členové** v detailu příslušné skupiny. V tabulce členů můžete: * nastavit [[.sprava-clenu-skupiny#nastaveni-clena-jako-spravce|člena jako správce]]. * [[.sprava-clenu-skupiny#odebrani-spravce-a-nastaveni-jako-clena|odebrat správce]] a nastavit ho opět jako člena. * [[.sprava-clenu-skupiny#odstraneni-clenaclenu-ze-skupiny|odebrat člena ze skupiny]]. ==== Nastavení člena jako správce ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-clenove02.png?400|Google skupiny - nastavení správce}} - V tabulce členů vyberte pomocí checkboxu osoby, které chcete nastavit jako správce skupiny.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Nastavit jako správce**.\\ \\ - Příslušní členové budou nastaveni jako správci: ve sloupci **Role ve skupině** se zobrazí hodnota "Správce". ==== Odebrání správce a nastavení jako člena ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-clenove03.png?400|Google skupiny - odebrání správce}} - V tabulce členů vyberte pomocí checkboxu osoby, kterým chcete odebrat právo správce.\\ Řiďte se podle posledního sloupce tabulky, kdy role ve skupině by měla mít hodnotu "Správce".\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Nastavit jako členy**.\\ \\ - Příslušné osoby budou nastaveni jako členové: ve sloupci **Role ve skupině** se zobrazí hodnota "Člen". ==== Odstranění člena/členů ze skupiny ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-clenove04.png?400|Google skupiny - odebrání člena skupiny}} - V tabulce členů vyberte pomocí checkboxu členy, které chcete ze skupiny odebrat.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Smazat vybrané osoby**. \\ **≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** | ..[[.zakladni-nastaveni-skupiny|Nastavení skupiny ve webovém rozhraní]]..**...**..[[.pridani-clenu-skupiny|Přidání členů do skupiny]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|mapu stránek]] týkajících se oblasti Google jednotky.