**≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | ..[[.sprava-clenu-skupiny|Správa členů Google skupiny]]..**...**..[[.automaticke-pridani-clenu-skupiny|Automatická pravidla pro přidání členů skupiny]].. ====== Google Skupiny: Přidání členů do skupiny ====== Pro přidání členů do skupiny slouží záložky **Členové** a **Automatické členství ve skupině**. Přidání členů do skupiny lze provést několika způsoby: * **ruční přidání** členů pomocí vyhledání nebo přímého zapsání e-mailové adresy.\\ \\ * vytvořit si pravidla pro **automatické členství** ve skupině.\\ Tento způsob přidávání členů má tu výhodu, že e-mailové adresy na členy skupiny budete mít vždy aktuální podle evidence ve skautISu. Oba způsoby přidání členů do skupiny lze kombinovat. **Chcete-li mít kontakty ve skupině vždy aktuální, doporučujeme definovat pro skupinu automatická pravidla!** **[[.automaticke-pridani-clenu-skupiny|Automatické členství ve skupině]]**\\ Návod na tvorbu pravidel pro automatické přidávání či odebírání členů skupiny s praktickými ukázkami. **[[.pridani-clenu-skupiny#pridani-clenu-pomoci-e-mailove-adresy|Přidání členů pomocí e-mailové adresy]]**\\ Přidání jednoho nebo více členů bez vyhledávání konkrétní osoby ve skautISu. \\ \\ **[[.pridani-clenu-skupiny#pridani-osoby-vyhledanim|Přidání osoby vyhledáním]]**\\ Přidání jedné konkrétní osoby vyhledáním ve skautISu. **[[.:pridani-clenu-skupiny#hromadne-pridani-clenu|Hromadné přidání členů]]**\\ Hromadné přidání členů z aktuální jednotky (střediska). ---- ===== Ruční přidání členů do skupiny ===== K "ručnímu" přidání osob do Google skupiny slouží záložka **Členové** v sekci **Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**. Na této stránce máte tři možnosti, jak členy do skupiny přidat: * [[.pridani-clenu-skupiny#pridani-clenu-pomoci-e-mailove-adresy|Přidání členů pomocí e-mailové adresy]] * [[.pridani-clenu-skupiny#pridani-clena-vyhledanim|Přidání člena vyhledáním]] * [[.pridani-clenu-skupiny#hromadne-pridani-clenu|Hromadné přidání členů]] ==== Přidání členů pomocí e-mailové adresy ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-clenove05.png?400|Google skupiny - přidání člena pomocí e-mailu}} Tento způsob přidání členů spočívá na ručním zadání e-mailových adres přímo do seznamu členů. Adresy tedy nejsou dohledávány na základě existujících osob ve skautISu. Před přidáním e-mailových adres pečlivě zkontrolujte jejich správnost. - Na stránce **Členové** jděte do sekce **Přidání členů emailovou adresou**.\\ \\ - Do pole **Adresy** zadejte e-mailové adresy členů.\\ Adresy zadávejte buď **oddělené čárkou**, nebo každou adresu **zadejte na samostatný řádek**.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Přidat**. ==== Přidání osoby vyhledáním ==== Člena do skupiny můžete také přidat vyhledáním konkrétní osoby ve skautISu. Pro vyhledání osoby slouží standardní vyhledávací formulář, kde osobu můžete vyhledat podle jména, rodného čísla, nebo začátku rodného čísla a zároveň ještě záznamy filtrovat podle dostupných kritérií. {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-clenove06.png?400|Google skupiny - přidání člena vyhledáním ve skautISu}} **Do seznamu členů je přidán pouze **hlavní e-mail** osoby.**\\ Pokud chcete používat jiný kontakt na danou osobu, musíte ho přidat pomocí [[.pridani-clenu-skupiny#pridani-clenu-pomoci-e-mailove-adresy|e-mailové adresy]]. V případě, že bude u osoby uveden nesmyslný e-mail, nebude osoba do skupiny přidána, protože Google "pozná", že se nejedná o validní doménu. - Na stránce **Členové** jděte do sekce **Přidání osoby vyhledáním**.\\ \\ - Vyberte podle jakých kritérií budete osobu vyhledávat - podle jména, rodného čísla, nebo jeho začátku.\\ Dále můžete použít podrobnější vyhledávací kritéria dostupná pod volbou **Další kritéria**.\\ Osoby z jiné jednotky lze vyhledat pouze zadáním rodného čísla. Lze takto vyhledat i [[skautis:jednotka:neclenove|nečlena]], pokud je již ve skautISu zadán.\\ \\ - Zadejte vyhledávací kritérium a stiskněte ikonu dalekohledu.\\ \\ - Vyberte odpovídající osobu v seznamu.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Přidat**. ==== Hromadné přidání členů ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-clenove07.png?400|Google skupiny - hromadné přidání členů}} Do skupiny můžete přidat členy **hromadně ze své jednotky, nebo z jiných jednotek vašeho střediska**. **Do seznamu členů je přidán pouze **hlavní e-mail** osoby.**\\ Pokud chcete používat jiný kontakt na danou osobu, musíte ho přidat pomocí [[.pridani-clenu-skupiny#pridani-clenu-pomoci-e-mailove-adresy|e-mailové adresy]]. - Na stránce **Členové** jděte do sekce **Hromadné přidání členů**.\\ \\ - V tabulce máte zobrazeny členy vaší jednotky. Pokud si přejete hledat osoby v rámci střediska, nastavte pole **Tato jednotka** na hodnotu "Ano" a stiskněte tlačítko **Hledat**.\\ \\ - Osoby můžete vyhledat také zadáním jména do pole **Osoba**. Po zadání kritéria stiskněte tlačítko **Hledat**.\\ Vhodné např. pro přidávní osob se shodnou částí jména.\\ \\ - V tabulce vyberte pomocí checkboxu osoby, které chcete do skupiny přidat.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Přidat vybrané osoby**. **≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** | ..[[.sprava-clenu-skupiny|Správa členů Google skupiny]]..**...**..[[.automaticke-pridani-clenu-skupiny|Automatická pravidla pro přidání členů skupiny]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|mapu stránek]] týkajících se oblasti Google jednotky.