**≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..**[[..google|Domény a Google]]**..**≡**..**[[.sprava-google-uctu-jednotky|Sdílené G Suite účty jednotky]]** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | ...**...**...[[.zalozeni-uctu-jednotky|Založení účtu jednotky]] ====== G Suite účet jednotky: Správa účtu ====== {{ :skautis:jednotka:google:google-ucet-jednotky03.png?400|Detail primárního účtu}} Do základního nastavení e-mailového účtu jednotky se dostanete pomocí odkazu **Upravit** u příslušného e-mailového účtu v sekci **Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**. Stránka se skládá ze dvou částí: **1. Můj primární účet** * V této části vidíte základní informace o daném účtu jednotky. * Můžete zde změnit heslo k e-mailové schránce, nebo ji úplně zrušit. * Také se můžete pomocí odkazu do e-mailové schránky přihlásit. **[[.nastaveni-uctu-jednotky#zmena-hesla-google-uctu-jednotky|Změna hesla]]**\\ \\ **[[.nastaveni-uctu-jednotky#uplne-zruseni-google-uctu-jednotky|Úplné zrušení účtu]]**\\ \\ **[[.nastaveni-uctu-jednotky#prihlaseni-do-e-mailove-schranky|Přihlášení do e-mailové schránky]]**\\ **2. Aliasy k e-mailové schránce** * Tato část slouží pro správu aliasů k e-mailové schránce. * Aliasy jsou dalšími adresami, na které lze zasílat poštu, sdílet dokumenty apod., ale přitom je vše dostupné v rámci primárního účtu. * Pomocí aliasů se nelze do služeb Google přihlašovat, k tomu slouží primární sdílený účet. **[[.nastaveni-uctu-jednotky#pridani-aliasu-k-e-mailove-schrance|Přidání aliasu]]** **[[.nastaveni-uctu-jednotky#odebrani-aliasu-e-mailove-schranky|Odebrání aliasu]]** ---- ===== Změna hesla google účtu jednotky ===== {{ :skautis:jednotka:google:google-ucet-jednotky04.png?400|Změna hesla google účtu jednotky}} - Přejděte do detailu účtu pomocí odkazu **Upravit** v sekci **Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**.\\ \\ - V sekci **Můj primární účet** stiskněte tlačítko **Změnit heslo**.\\ \\ - Následně budete přesměrováni na Google apps. Heslo si změňte dle pokynů pro změnu hesla při přihlášení do Google apps. ---- ===== Úplné zrušení google účtu jednotky ===== {{ :skautis:jednotka:google:google-ucet-jednotky05.png?400|Úplné zrušení google účtu jednotky}} - Přejděte do detailu účtu pomocí odkazu **Upravit** v sekci **Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**.\\ \\ - V sekci **Můj primární účet** stiskněte tlačítko **Úplně zrušit účet**.\\ \\ - Po potvrzení dialogu bude **zrušena hlavní schránka, všechny aliasy a znepřístupněny a zcela smazány všechny Google Apps služby i e-maily**. ---- ===== Přihlášení do e-mailové schránky ===== {{ :skautis:jednotka:google:google-ucet-jednotky06.png?400|Přihlášení do e-mailové schránky jednotky}} - Přejděte do detailu účtu pomocí odkazu **Upravit** v sekci **Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**.\\ \\ - V sekci **Můj primární účet** v řádku s názvem e-mailové adresy stiskněte odkaz **přihlásit se**.\\ \\ - Následně budete přesměrováni do e-mailové schránky Google. ---- ===== Přidání aliasu k e-mailové schránce ===== {{ :skautis:jednotka:google:google-ucet-jednotky07.png?400|Přihlášení do e-mailové schránky jednotky}} - Přejděte do detailu účtu pomocí odkazu **Upravit** v sekci **Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**.\\ \\ - V sekci **Aliasy k e-mailové schránce** přejděte na formulář **Vložit alias** pod tabulkou.\\ \\ - Zadejte **Alias**. * Pokud se za aliasem zobrazí ikona , je daná adresa v pořádku a lze ji přidat jako alias. * Pokud se zobrazí ikona , adresu nelze použít.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Přidat**. ---- ===== Odebrání aliasu e-mailové schránky ===== {{ :skautis:jednotka:google:google-ucet-jednotky08.png?400|Přihlášení do e-mailové schránky jednotky}} - Přejděte do detailu účtu pomocí odkazu **Upravit** v sekci **Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**.\\ \\ - V tabulce sekci **Aliasy k e-mailové schránce** vyhledejte příslušný alias.\\ \\ - Klikněte na odkaz **Smazat**. **≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..**[[..google|Domény a Google]]**..**≡**..**[[.sprava-google-uctu-jednotky|Sdílené G Suite účty jednotky]]** | ...**...**...[[.zalozeni-uctu-jednotky|Založení účtu jednotky]] ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|mapu stránek]] týkajících se oblasti Google jednotky.