**≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | ..[[.zalozeni-skupiny|Založení Google skupiny]]..**...**..[[.zakladni-nastaveni-skupiny|Základní nastavení ve webovém rozhraní]].. ====== Google Skupiny: Nastavení skupiny ====== Do nastavení skupiny se dostanete pomocí odkazu **Upravit** u příslušné skupiny v sekci **Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**. **[[.nastaveni-skupiny#zakladni-nastaveni-skupiny-ve-skautisu|Základní nastavení skupiny]]**\\ ve skautISu (aliasy, název skupiny) **[[.zakladni-nastaveni-skupiny|Detailnější nastavení skupiny]]**\\ ve webovém rozhraní Do **webového rozhraní Google Skupiny** se ze skautISu dostanete pomocí **odkazu** v modrém informačním boxu v detailu skupiny na záložce **Nastavení skupiny**. ---- ===== Základní nastavení skupiny ve skautISu ===== **Základní informace** o skupině naleznete v detailu skupiny na záložce **Nastavení skupiny**. Z této záložky se také pomocí odkazu dostanete na webové rozhraní Google Skupin. Na této záložce můžete: * [[.nastaveni-skupiny#zmena-nazvu-skupiny|změnit název skupiny]]. * [[.nastaveni-skupiny#smazani-skupiny|smazat skupinu]]. Ke každé e-mailové skupině můžete také přiřadit alternativní adresu, tzv. **alias**. Přiřazení **aliasů** provádějte na záložce **Aliasy**: * [[.nastaveni-skupiny#pridani-aliasu|přidání aliasu]]. * [[.nastaveni-skupiny#odebrani-aliasu|odebrání aliasu]]. ==== Změna názvu skupiny ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-nastaveni01.png?300|Google Skupiny - změna názvu skupiny}} - Přejděte na záložku **Nastavení skupiny**, která je dostupná z detailu skupiny.\\ \\ - Upravte pole **Název google skupiny**.\\ \\ - Můžete přidat / upravit **popis** dané skupiny.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Uložit**. ==== Smazání skupiny ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-nastaveni02.png?300|Google Skupiny - smazání skupiny}} **Nikdy** NEMAŽTE** Google Skupiny ve webovém prostředí Googlu.**\\ Google Skupinu smažte ve skautISu, předejdete tím případným problémům. - Přejděte na záložku **Nastavení skupiny**, která je dostupná z detailu skupiny.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Smazat**. ==== Přidání aliasu ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-nastaveni03.png?300|Google Skupiny - přidání aliasu}} - Přejděte na záložku **Aliasy**, která je dostupná z detailu skupiny.\\ \\ - V sekci **Nový alias** zadejte alternativní adresu.\\ \\ - Stiskněte tlačítko **Přidat**. ==== Odebrání aliasu ==== {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-nastaveni04.png?300|Google Skupiny - odebrání aliasu}} - Přejděte na záložku **Aliasy**, která je dostupná z detailu skupiny.\\ \\ - V tabulce u příslušného aliasu stiskněte tlačítko **Smazat**. \\ **≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..[[..google|Domény a Google]]..**≡**..**[[google-skupiny-jednotky|Google Skupiny]]** | ..[[.zalozeni-skupiny|Založení Google skupiny]]..**...**..[[.zakladni-nastaveni-skupiny|Základní nastavení ve webovém rozhraní]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|mapu stránek]] týkajících se oblasti Google jednotky.