**≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..**[[..google|Domény a Google]]** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | ..[[.sprava-google-uctu-jednotky|Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí]]...**...**\\ **≡**..**Google skupiny** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | **...**...[[.zalozeni-skupiny|Založení Google skupiny]].. ====== Domény a Google: Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny ====== **Ptáte se :**\\ [[:caste-dotazy-faq#jak-vytvorit-e-mailovou-schranku-pro-kurz|Jak vytvořit e-mailovou schránku pro kurz?]] {{ :skautis:jednotka:google:google-skupiny-zalozeni01.png?400|Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny}} **Každá jednotka** (oddíl, družina, středisko i VOJ) si může ve skautISu založit **Google skupinu**. Základní funkcí Google skupiny je **hromadné zasílání e-mailů** např. oddílové či střediskové radě, nebo informací rodičům. Google skupiny také nabízejí webový archiv pro skupinovou e-mailovou komunikaci, zajištění zasílání e-mailů přes jednu adresu k více adresátům a v neposlední řadě také možnost, jak na Google disku sdílet dokumenty nejen s jednotlivci, ale celými skupinami. \\ Google skupiny naleznete na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google** → sekce **Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny**. Tato sekce obsahuje __**[[skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry|CHYTROU TABULKU]]**__ , ve které můžete na první pohled zjistit základní informace o skupině. Jedná se nejen o název a e-mailovou adresu, ale především o informaci: * o **počtu členů**, * o **počtu aliasů**, * zda je daná skupina vytvářena pomocí **automatického pravidla** (sloupec **Autom**). \\ **[[.zalozeni-skupiny|Založení Google Skupiny]]**\\ Jak založit skupinu ve skautISu. \\ \\ **[[.nastaveni-skupiny|Nastavení Google Skupiny]]**\\ Jak správně skupinu nastavit, a to jak ve skautISu, tak i ve webovém rozhraní Google. **[[.sprava-clenu-skupiny|Správa členů Google Skupiny]]**\\ Jak spravovat a přidávat členy skupiny, včetně příkladů **automatických pravidel**. **Nikdy** NEMAŽTE** Google Skupiny ve webovém prostředí Googlu.** Pro smazání skupin používejte výhradně stránku **Nastavení skupiny**, na kterou se dostanete pomocí odkazu **Upravit** u příslušné skupiny. Předejdete tím případným problémům. **≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..**[[..google|Domény a Google]]** | ..[[.sprava-google-uctu-jednotky|Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí]]...**...**\\ **≡**..**Google skupiny** | **...**...[[.zalozeni-skupiny|Založení Google skupiny]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|mapu stránek]] týkajících se oblasti Google jednotky.