**≡**..**[[..dotace|Dotace]]** { [[..dotace#mapa-stranek-dotace|Mapa stránek]] } | ...**...**...[[.zalozka-zadost-o-dotaci|Záložka Žádost o dotaci]].. ====== Dotace: Založení žádosti o dotaci ====== [[.zalozeni-zadosti#zalozeni-univerzalni-dotace|Založení univerzální dotace]] [[.zalozeni-zadosti#zalozeni-dotace-na-vzdelavaci-akci-9200|Založení dotace na vzdělávací akci (9200)]] ---- ===== Založení univerzální dotace ===== {{ :skautis:dotace:1_dotace_nova_zadost.png?400|Dotace: Založení žádosti}} {{ :skautis:dotace:1_dotace_zalozeni_zadosti.png?400|Dotace: Formulář pro založení žádosti}} **1. Založte žádost o dotaci** * Přihlaste se do skautISu ve správné roli: buď **[[skautis:informacni-system:uzivatel:role:seznam-roli#vedouciadmin-jednotky|vedoucí/admin]]** nebo **[[skautis:informacni-system:uzivatel:role:seznam-roli#spravce-dotaci|správce dotací]]**, a to minimálně od úrovně střediska. Role "Oddíl: vedoucí/admin" nebo "Družina: vedoucí/admin" nemá na založení dotace právo.\\ Tuto roli může vedoucí jednotky nastavit například hospodáři, vedoucímu projektu nebo jiné osobě odpovědné za zpracování dotace. Správce dotací vidí a může upravovat všechny podané dotační žádosti jednotky, stejně jako admin.\\ Přiřazení role konkrétní osobě provedete u dané jednotky na stránce **[[.jednotka:Pozice a role ve skautISu]]**.\\ \\ * V levém postranním menu klikněte na nabídku **Dotace** a následně vyberte **Dotace mé jednotky**. Zobrazí se vám [[..dotace|přehled všech žádostí vaší jednotky]].\\ \\ * Klikněte na tlačítko **Založit žádost o dotaci**. **2. Vyplňte základní údaje žádosti** Kromě **typu dotace** a **roku** lze veškeré údaje dodatečně změnit. * **Typ dotace** \\ Vyberte jednu z nabízených typů dotace. * **Název projektu** * **Žádost se podává pro rok**\\ Jedná se o rok realizace projektu a čerpání dotace, tzn. jedná se o následující rok. Toto pole již po uložení žádosti nelze změnit. * **Období realizace** \\ Datum můžete vybrat z kalendáře (tlačítko ).\\ Tyto údaje nejsou dostupné pro dotaci **9300 - Opravy a údržba staveb**. **3. Vyplňte kontaky na vedení** Podle rodného čísla můžete dohledat všechny registrované osoby, podle jména naleznete pouze osoby, které můžete zobrazit v dané roli. Po zapsání hodnoty klikněte na ikonu dalekohledu , skautIS vám danou osobu zobrazí. * **Vedoucí projektu** * **Hospodář projektu**\\ Vyplnění této osoby je dobrovolné.\\ Tento údaj není dostupný pro dotaci **9300 - Opravy a údržba staveb**. **4. Údaje uložte** Klikněte na tlačítko **Uložit**. Tímto postupem je žádost o dotaci založena. Po uložení se vám zobrazí záložka **[[zalozka-zadost-o-dotaci|Žádost o dotaci]]**, na které si můžete zkontrolovat všechny zadané údaje. Pro úpravu již vložených dat slouží tlačítko **Upravit**. Před odevzdáním žádosti o dotaci vyplňte ještě údaje na záložce **[[detail-projektu|Detail projektu]]** (netýká se dotace **9200 - Vzdělávací akce**). **Žádost se stává závaznou až ve chvíli jejího [[zalozka-zadost-o-dotaci#odevzdani|odevzdání ke schválení]] na ústředí.** ---- ===== Založení dotace na vzdělávací akci (9200) ===== Žádost o dotaci na [[skautis:akce:vzdelavaci|vzdělávací akci]] může založit hospodář/vůdce/tajemník akce či statutární orgán pořadatelské jednotky, a to bez ohledu na to, v jaké fázi se hlášenka akce právě nachází (samozřejmě ale musí být založená). Žádost o dotaci můžete založit ze dvou míst ve skautISu: {{ :skautis:dotace:2_dotace_zalozeni_zadosti.png?400|Dotace: Založení žádosti z rozhraní vzdělávací akce}} {{ :skautis:dotace:2_dotace_nova_zadost.png?400|Dotace: Založení žádosti}} **A. Přímo z hlášenky vzdělávací akce** - Otevřete si hlášenku dané vzdělávací akce a vyberte záložku **[[skautis:akce:vzdelavaci:dotace|Dotace]]**.\\ \\ - Klikněte na tlačítko **Žádost o dotaci**.\\ \\ - Formulář již máte předvyplněný. Stiskněte tlačítko **Uložit**. **B. Z rozhraní dotační žádosti** - V levém postranním menu klikněte na nabídku **Dotace** a následně vyberte **Dotace mé jednotky**. Zobrazí se vám [[..dotace|přehled všech žádostí vaší jednotky]].\\ \\ - Klikněte na tlačítko **Založit žádost o dotaci**.\\ \\ - Nastavte **Typ dotace** na "Vzdělávací akce (9200)".\\ \\ - Ze seznamu vyberte příslušnou **Akci**. Případně můžete založit akci novou pomocí tlačítka **Založit novou akci**.\\ \\ - Klikněte na tlačítko **Uložit**. Tímto postupem je žádost o dotaci založena. Po uložení se vám zobrazí záložka **[[zalozka-zadost-o-dotaci|Žádost o dotaci]]**, na které si můžete zkontrolovat všechny zadané údaje. Pro úpravu již vložených dat slouží tlačítko **Upravit**. Založení žádosti o dotaci ještě neznamená, že je žádost odevzdána a že akce dotaci obdrží. Žádost o dotaci musí projít úspěšným [[.dotace-uzavreni-ustredim|schvalovacím řízením]] a bude přiznána jen [[skautis:akce:vzdelavaci:stav|schválené vzdělávací akci]]. **Žádost o dotaci je nutné odevzdat nejpozději měsíc před zahájení akce.** **≡**..**[[..dotace|Dotace]]** | ...**...**...[[.zalozka-zadost-o-dotaci|Záložka Žádost o dotaci]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..dotace#mapa-stranek-dotace|mapu stránek]] týkajících se oblasti dotací.