**≡**..**[[..dotace|Dotace]]** { [[..dotace#mapa-stranek-dotace|Mapa stránek]] } | ..[[.zaverecny-rozpocet-dotace|Závěrečný rozpočet]]...**...**...[[.dotace-uzavreni-ustredim|Uzavření vyúčtování dotace ústředím]].. ====== Dotace: Kontrola, odevzdání a potvrzení vyúčtování dotace ====== Posledním krokem pro vyúčtování dotace je její kontrola, odevzdání a potvrzení statutárním orgánem. Všechny tyto kroky se provádí na záložce **Odevzdání a potvrzení**. **[[odevzdani-a-potvrzeni-dotace#kontrola-vyuctovani|Kontrola vyúčtování]]** **[[odevzdani-a-potvrzeni-dotace#odevzdani-vyuctovani|Odevzdání vyúčtování]]** **[[odevzdani-a-potvrzeni-dotace#potvrzeni-vyuctovani-statutarnim-organem|Potvrzení vyúčtování statutárním orgánem]]** **[[odevzdani-a-potvrzeni-dotace#vyjadreni-revizni-komise|Vyjádření revizní komise]]** **[[odevzdani-a-potvrzeni-dotace#stahnuti-prehledu-a-rozhodnuti|Stáhnutí přehledů a rozhodnutí]]** ---- ===== Kontrola vyúčtování ===== {{ :skautis:dotace:1_dotace_kontrola_vyuctovani.png?400|Dotace: Kontrola vyúčtování}} Předtím než přejdete k odevzdání vyúčtování dotace, je vhodné znovu zkontrolovat, že účtovaná dotační částka není vyšší než částka reálná, že máte zadané a potvrzené [[skautis:dotace:dotace-skutecna-ucast|skutečné účasti]] na všech částech akce (dotace 9200), že jsou obě strany rozpočtu vyrovnané, nevykazujete zisk aj. - Stiskněte tlačítko **Kontrola vyúčtování** v dolní části stránky. - V horní části záložky se zobrazí seznam nedostatků, které brání odevzdání vyúčtování. Nedostatky odstraňte. SkautIS by neměl zobrazovat žádné upozornění. ---- ===== Odevzdání vyúčtování ===== {{ :skautis:dotace:1_dotace_odevzdani_vyuctovani.png?400|Dotace: Odevzdání vyúčtování}} Pokud je vše v pořádku, můžete vyúčtování odevzdat. Odevzdání vyúčtování proveďte kliknutím na tlačítko **Odevzdat vyúčtování**. **Dotace se odevzdáním uzamkne pro další úpravy.** Odevzdání však lze vrátit zpět tlačítkem **Zrušit odevzdání vyúčtování**. Po odevzdání je statutární orgán upozorněn e-mailem, že vyúčtování dotace bylo odevzdáno a je potřeba ho potvrdit. ---- ===== Potvrzení vyúčtování statutárním orgánem ===== {{ :skautis:dotace:1_dotace_potvrzeni_vyuctovani.png?400|Dotace: Potvrzení vyúčtování}} Potvrdit vyúčtování dotace může pouze **statutární orgán či jeho zástupce** v roli "//pořadatelská jednotka//: vedoucí/administrátor" (musí mít tuto funkci ve skautISu). Odkaz pro potvrzení vyúčtování na dané záložce je součástí automatického informačního e-mailu o odevzdání vyúčtování, dotaci tedy není nutné ve skautISu vyhledávat. - Pro **potvrzení** vyúčtování stiskněte tlačítko **Potvrdit vyúčtování**.\\ \\ - Pro **zrušení** vyúčtování stiskněte tlačítko **Zrušit odevzdání vyúčtování**. ---- ===== Vyjádření revizní komise ===== {{ :skautis:dotace:1_dotace_vyjadreni_revizni_komise.png?400|Dotace: Vyjádření revizní komise}} Vyjádřit k vyúčtování se může jakýkoliv člen revizní komise v roli "//pořadatelská jednotka//: revizní komise" - tuto funkci musí mít ve skautISu a jeho účet musí být spárován s pořadatelskou jednotkou. Odkaz pro vyjádření k vyúčtování na dané záložce je součástí automatického informačního e-mailu o potvrzení vyúčtování statutárním orgánem pořadatelské jednotky, dotaci tedy není nutné ve skautISu vyhledávat. Pokud ale členové revizní komise nemají ve skautISu zadaný e-mailový kontakt (což by mít měli), automatický e-mail, upozorňující na nutnost vyjádření k vyúčtování dotace, nebude zaslán. Před vyjádřením doporučujeme [[odevzdani-a-potvrzeni-dotace#stahnuti-prehledu-a-rozhodnuti|stáhnout přehledy a rozhodnutí o dotaci]]. S těmito dokumenty by se měla revizní komise určitě seznámit, aby věděla, k čemu se vyjadřuje! - Stiskněte tlačítko **Zadat vyjádření revizní komise**.\\ Toto tlačítko se zobrazuje pouze výše zmíněným osobám! - Nastavte **Souhlas** na hodnotu **Ano**. - Doplňte **Vyjádření revizní komise**. - Uložte vyjádření pomocí tlačítka **Závazně potvrdit vyjádření revizní komise**. ---- ===== Stáhnutí přehledů a rozhodnutí ===== {{ :skautis:dotace:1_dotace_stahnuti_dokumentu.png?400|Dotace: Stáhnut dokumentů o dotaci}} Před potvrzením či vyjádřením k dotaci doporučujeme seznámit se se všemi potřebnými dokumenty k žádosti o dotaci. Ty si můžete stáhnout ve formátu PDF pomocí následujících tlačítek v dolní části stránky: * Přehled Žádosti o dotaci (PDF) * Přehled vyúčtování dotace (PDF) * Rozhodnutí (PDF) **≡**..**[[..dotace|Dotace]]** | ..[[.zaverecny-rozpocet-dotace|Závěrečný rozpočet]]...**...**...[[.dotace-uzavreni-ustredim|Uzavření vyúčtování dotace ústředím]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..dotace#mapa-stranek-dotace|mapu stránek]] týkajících se oblasti dotací.