**≡**..**[[..dotace|Dotace]]** { [[..dotace#mapa-stranek-dotace|Mapa stránek]] } | ..[[.odevzdani-a-potvrzeni-dotace|Odevzdání a potvrzení]]...**...**...[[.dotace-vyhledani-export|Úvodní stránka: Vyhledání a export žádosti dotace]].. ====== Dotace: Uzavření vyúčtování dotace ústředím ====== Pokud je [[.odevzdani-a-potvrzeni-dotace|odevzdané vyúčtování dotace]] v pořádku, ústřední správce dotací ho uzavře a stav dotace se ve skautISu na záložce Dotace změní na **Uzavřená**. Po uzavření dotace jednotka buď obdrží doplatek dotace, nebo je potřeba vrátit zpět nevyúčtovanou zálohu. Výši doplatku/přeplatku naleznete na záložce **[[skautis:dotace:zaverecny-rozpocet-dotace|Závěrečný rozpočet]]**. Případný přeplatek dotace se ústředí vrací na stejný bankovní účet, z nějž přišly zálohy, a to s uvedením stejného specifického a variabilního symbolu. Pokud ústřední správce dotací vyhodnotí vyúčtování jako chybné, nebo bude žádat o jeho doplnění, tato informace přijde e-mailem hospodáři/vůdci akce a statutárnímu orgánu pořadatelské jednotky. V tomto případě bude nutné vyúčtování opravit/doplnit a opět odevzdat. Po uzavření vyúčtování ústředím se dotace definitivně uzavírá a všechny údaje budou nadále dostupné pouze pro čtení. U dotace na vzdělávací akce (9200) připomínáme, že pokud se akce koná v rozmezí více kalendářních let, musí být dotace vyúčtována pro každý kalendářní rok zvlášť podle aktuálně platné [[https://krizovatka.skaut.cz/spisovna/smernice/vzdelavani/smernice-ke-vzdelavacim-akcim|Směrnice ke vzdělávacím akcím]]. **≡**..**[[..dotace|Dotace]]** | ..[[.odevzdani-a-potvrzeni-dotace|Odevzdání a potvrzení]]...**...**...[[.dotace-vyhledani-export|Úvodní stránka: Vyhledání a export žádosti dotace]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..dotace#mapa-stranek-dotace|mapu stránek]] týkajících se oblasti dotací.