**≡**..**[[..dotace|Dotace]]** { [[..dotace#mapa-stranek-dotace|Mapa stránek]] } | ..[[.dotace-vyhodnoceni-projektu|Vyhodnocení projektu]]...**...**...[[.vyuctovani-dotace|Záložka Vyúčtování dotace]].. ====== Dotace: Skutečná účast ====== Záložka **Skutečná účast** slouží pro zadání skutečné účasti na akci, které je nutné pro [[dotace-vyuctovani-a-odezvdani|vyúčtování dotace]] u typu dotace **Vzdělávací akce (9200)**. Pro ostatní typy dotací je nutné pro vyúčtování vyplnit údaje na záložce **[[dotace-vyhodnoceni-projektu|Vyhodnocení projektu]]**. {{ :skautis:dotace:1_dotace_skutecna_ucast.png?400|Dotace: Záložka Skutečná účast}} Na záložku **Skutečná účast** se dostanete nejen z dotačního rozhraní, ale i z následujících míst v detailu [[skautis:akce:vzdelavaci|vzdělávací akce]]: * U vzdělávací akce přejděte záložku **[[skautis:akce:vzdelavaci:ucastnici|Účastníci]]** a klikněte na tlačítko **Evidence účastníků kvůli dotaci**. * U vzdělávací akce přejděte na záložku **[[skautis:akce:vzdelavaci:dotace|Dotace]]** a vyberte tlačítko **Účastníci akce - evidence**. Pro správné zadání skutečné účasti: - Vyplňte tabulku **Seznam účastníků a délka pobytu** u požadovaného termínu.\\ \\ - Potvrďte **skutečnou účast** u požadovaného termínu. Po proběhnutí další části akce opět opakujte tyto kroky. Podle ŘVČČJ máte povinnost zadat skutečnost nejpozději do 14 dnů po ukončení každé z částí vzdělávací akce. Kromě sekcí **Skutečná účast** a **Seznam účastníků a délka pobytu** můžete v dolní části stránky vidět i termíny kurzů (**3.**). Tlačítko **Účastníci akce** v horní části stránky vás přepne na záložku **[[skautis:akce:vzdelavaci:ucastnici|Účastníci]]** dané vzdělávací akce (**4.**). ---- ===== Seznam účastníků a délka pobytu ===== {{ :skautis:dotace:3_dotace_skutecna_ucast.png?400|Dotace: Skutečná účast - seznam účastníků a délka pobytu}} Tabulka **Seznam účastníků a délka pobytu** slouží pro zadání skutečné účasti daných účastníků. - Vyberte termín, u kterého chcete zadat skutečnou účast , a stiskněte tlačítko **Zobrazit**. Tím dojde k zobrazení daného termínu v tabulce.\\ Pokud chcete, můžete si v tabulce zobrazit všechny termíny.\\ \\ - U účastníka klikněte na odkaz **Edit** v posledním sloupci tabulky.\\ \\ - Upravte skutečnou délku účasti u požadovaného termínu.\\ \\ - Pro potvrzení údajů klikněte na odkaz **Update** v posledním sloupci tabulky. Jakmile budete mít zkontrolovány všechny účastníky, proveďte potvrzení [[dotace-skutecna-ucast#skutecna-ucast|skutečné účasti]]. Nelze dotovat osoby mladší 15 let a nečleny organizace. ---- ===== Skutečná účast ===== {{ :skautis:dotace:2_dotace_skutecna_ucast.png?400|Dotace: Skutečná účast - potvrzení}} **Potvrzení zadané skutečné účasti** - Vyplňte tabulku **Seznam účastníků a délka pobytu** u požadovaného termínu.\\ \\ - V tabulce **Skutečná účast** najděte požadovaný termín a v posledním sloupci klikněte na odkaz **Změnit**.\\ \\ - Tím dojde k potvrzení zadané skutečné účasti, tzn. u daného termínu se checkbox ve sloupci **Byla zadána skutečná účast** "zaškrtne" : . **Odebrání potvrzení skutečné účasti** - V tabulce **Skutečná účast** najděte požadovaný termín a v posledním sloupci klikněte na odkaz **Změnit**.\\ \\ - Tím dojde k odebrání potvrzení zadané skutečné účasti, tzn. u daného termínu se checkbox ve sloupci **Byla zadána skutečná účast** "odškrtne" : . **≡**..**[[..dotace|Dotace]]** | ..[[.dotace-vyhodnoceni-projektu|Vyhodnocení projektu]]...**...**...[[.vyuctovani-dotace|Záložka Vyúčtování dotace]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..dotace#mapa-stranek-dotace|mapu stránek]] týkajících se oblasti dotací.