**≡**..**Dotace** { [[.dotace#mapa-stranek-dotace|Mapa stránek]] } | ...**...**...[[.dotace:zalozeni-zadosti|Založení žádosti o dotaci]].. ====== Dotace ====== Všechny **dotace vaší jednotky** jsou evidovány ​ve skautISu na stránce **[[https://is.skaut.cz/Junak/Grants/GrantMyUnitSummary.aspx|Dotace mé jednotky]]**, kterou naleznete v menu **Dotace**. **Dotace vašich podřízených jednotek** najdete ve stejném menu na stránce **[[https://is.skaut.cz/Junak/Grants/GrantMySubordinateUnitsSummary.aspx|Dotace podřízených jednotek]]**. {{ :skautis:dotace:1_dotace_uvod.png?400|Dotace: Úvodní stránka dotací}} Pro práci s dotacemi musíte být přihlášeni ve správné roli.\\ Buď je to role **vedoucí/admin** jednotky, nebo **správce dotací**.\\ Tuto roli může vedoucí jednotky nastavit například hospodáři, vedoucímu projektu nebo jiné osobě odpovědné za zpracování dotace. Správce dotací vidí a může upravovat všechny podané dotační žádosti jednotky, stejně jako admin.\\ Přiřazení role konkrétní osobě provedete u dané jednotky na stránce **[[.jednotka:Pozice a role ve skautISu]]**. **__[[dotace#postup-administrace-dotace|Celkový postup administrace dotace]]__** \\ **[[.dotace:dotace-vyhledani-export#vyhledani-dotace|Vyhledání dotace]]**\\ Použijte vyhledávací panel nad tabulkou.\\ **[[.dotace:dotace-vyhledani-export#export-zadosti-o-dotaci|Export žádosti o dotaci]]**\\ Klikněte na příslušná tlačítka na začátku stránky. **[[.dotace:dotace-vyhledani-export#stahnuti-rozhodnuti-o-dotaci|Stáhnutí rozhodnutí o dotaci]]**\\ Klikněte na tlačítko **Rozhodnutí (PDF)** u příslušné dotace. **[[.dotace:zalozeni-zadosti|Založení nové žádosti]]**\\ Stiskněte tlačítko **Založit žádost o dotaci**\\ \\ **[[.dotace:zalozka-zadost-o-dotaci|Doplnění údajů do žádosti]]**\\ Klikněte na **Kód** příslušné dotace.\\ \\ \\ **[[.dotace:detail-projektu|Detail projektu]]**\\ Klikněte na název **Akce** příslušné dotace. Dostupné pouze u některých typů dotace. **[[.dotace:zalozka-zadost-o-dotaci#odevzdani|Odevzdání žádosti na ústředí]]** **[[.dotace:zalozka-zadost-o-dotaci#rozhodnuti-o-poskytnuti-dotace-poradatelskou-jednotkou|Rozhodnutí o poskytnutí dotace OJ]]** **[[.dotace:zalohy-a-dotace|Poskytnutí dotace]]**\\ Záložka **Zálohy a dotace** **[[.dotace:dotace-vyuctovani-a-odezvdani|Vyúčtování dotace]]**\\ \\ **[[.dotace:dotace-uzavreni-ustredim|Schválení vyúčtování dotace ústředím]]**\\ ---- ===== Postup administrace dotace ===== **1. Podání žádosti o dotaci a odevzdání na ústředí** - Připravte si projekt. - [[.dotace:zalozeni-zadosti|Založte žádost o dotaci ve skautISu]]. - Doplňte [[.dotace:zalozka-zadost-o-dotaci|základní údaje o dotaci]] na záložce Žádost o dotaci. - Správně vyplňte [[.dotace:detail-projektu|detail projektu]] na záložce Detail projektu.\\ Způsob vyplnění detailu projektu závisí na typu dotace.\\ U typu dotace **9200 - Vzdělávací akce** není tato záložka dostupná. - [[.dotace:zalozka-zadost-o-dotaci#odevzdani|Odevzdejte]] dotaci ve stanoveném termínu.\\ Systém umožňuje žádost podat i po termínu, takto podané žádosti ale ze strany ústředí nemusí být přijaty a mohou být rovnou zamítnuty. **2. Kontrola žádosti ústředím** Ústředí zkontroluje úplnost podané žádosti, případně si vyžádá její doplnění v případě chybějících informací nebo nejasností. **3. [[.dotace:zalozka-zadost-o-dotaci#rozhodnuti-o-poskytnuti-dotace-poradatelskou-jednotkou|Rozhodnutí o poskytnutí dotace pořadatelskou jednotkou]]** Po schválení žádosti o dotaci ústředím musí toto rozhodnutí schválit i pořadatelská jednotka. Ta může rozhodnutí: * schválit (a tím pádem bude rozhodnutí vystaveno), nebo * zamítnout (probíhá v průběhu jara roku realizace). **4. [[.dotace:zalohy-a-dotace|Poskytnutí dotace na základě potvrzení rozhodnutí jednotkou]]** **5. Realizace projektu.** **6. [[.dotace:dotace-vyuctovani-a-odezvdani|Vyúčtování dotace po ukončení projektu a její odevzdání]]** Závěrečné vyúčtování dotace se skládá z následujících kroků - Vyhodnocení projektu nebo zadání skutečné účasti - [[.dotace:dotace-vyhodnoceni-projektu|Vyhodnocení projektu]]\\ Způsob vyplnění vyhodnocení projektu závisí na typu dotace.\\ Tato záložka není dostupná u dotace **9200 - Vzdělávací akce**. - [[.dotace:dotace-skutecna-ucast|Zadání skutečné účasti]]\\ Tato záložka je dostupná pouze u dotace **9200 - Vzdělávací akce**. - [[.dotace:vyuctovani-dotace|Vyplnění dotovaných dokladů]] - [[.dotace:zaverecny-rozpocet-dotace|Závěrečný rozpočet]] - [[.dotace:odevzdani-a-potvrzeni-dotace|Kontrola a odevzdání vyúčtování]] **7. [[.dotace:dotace-uzavreni-ustredim|Kontrola a schválení vyúčtování ústředím]]** ---- ===== Mapa stránek - Dotace ===== **[[.dotace:zalozeni-zadosti|Založení žádosti o dotaci]]** ---- **[[.dotace:zalozka-zadost-o-dotaci|Záložka Žádost o dotaci]]** ---- **[[.dotace:detail-projektu|Detail projektu]]** [[.dotace:dotace-novy-oddil|Dotace pro nově zakládané oddíly (9530)]] [[.dotace:dotace-strategie-oddily|Dotace strategie v oddílech (9520)]] [[.dotace:dotace-celostatni-akce|Dotace na celostátní akci (9540)]] [[.dotace:dotace-neorganizovana-mladez|Dotace na akce pro neorganizovanou mládež (9800)]] [[.dotace:dotace-stavby|Dotace na opravy a údržbu staveb (9300)]] ---- [[.dotace:zalohy-a-dotace|Záložka Zálohy a dotace]] : Záložka **Údaje o stavbě** ---- **[[.dotace:dotace-vyuctovani-a-odezvdani|Vyúčtování dotace a její odevzdání]]** [[.dotace:dotace-vyhodnoceni-projektu|Vyhodnocení projektu]] [[.dotace:dotace-skutecna-ucast|Skutečná účast]] [[.dotace:vyuctovani-dotace|Záložka Vyúčtování dotace]] [[.dotace:zaverecny-rozpocet-dotace|Závěrečný rozpočet]] [[.dotace:odevzdani-a-potvrzeni-dotace|Odevzdání a potvrzení]] ---- **[[.dotace:dotace-uzavreni-ustredim|Uzavření vyúčtování dotace ústředím]]** ---- **[[.dotace:dotace-vyhledani-export|Vyhledání a export žádosti dotace]]** ---- **≡**..**Dotace** | ...**...**...[[.dotace:zalozeni-zadosti|Založení žádosti o dotaci]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[.dotace#mapa-stranek-dotace|mapu stránek]] týkajících se oblasti dotací.