**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** ====== Tábory: Přidání účastníků ====== Jak **přidat do tabulky se seznamem účastníků** členy oddílu, osobu mimo oddíl, nebo nového účastníka (nečlena nebo cizince). ---- ===== Přidání člena výběrem z vaší jednotky ===== Toto je nejjednodušší způsob přidání táborového **účastníka z vaší vlastní jednotky**. Klikněte na tlačítko **Přidat členy oddílů**: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pridat_ucastniky_pridat_cleny_oddilu.png?600|}} Členy vyberte v prvním sloupci a **zaškrtněte ty, které chcete přidat jako táborové účastníky**. Můžete vybrat **všechny členy najednou** zaškrtnutím horního čtverečku v modrém řádku (záhlaví) tabulky. Jakmile budete mít vybráno, zvolte **Přidat zvolené osoby**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pridat_ucastniky_pridat_jednotlivce_vyber_oznaceno.png?400|}} V tabulce při výběru lze **seřadit osoby** podle hodnot v jednotlivých sloupcích (například Datum narození) - stačí **kliknout na jméno sloupce** a objeví se u něj černý trojúhelník pro směr řazení. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:razeni_sloupce.png?150|}} ---- ===== Přidání existující osoby z jiné jednotky ===== Pokud na tábor jede **osoba, která není členem vaší jednotky**, použijte tlačítko **Přidat jednotlivce**: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pridat_ucastniky_pridat_jednotlivce.png?600|}} Zvolte **Vyhledat existující osobu**. Nyní ji můžete najít: a) podle **jména**: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pridat_jednotlivce_jmeno_postup.png?500|}} b) podle **celého rodného čísla** nebo **začátku rodného čísla** (prvních 6 číslic RČ): {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pridat_jednotlivce_rc_postup.png?500|}} Konkrétní osobu **vyberte** z rozbalovacího seznamu a **uložte**. ---- ===== Přidání nové osoby do systému - nečlen ===== Pokud se tábora účastní **nečlen**, je důležité rozlišit, zda se účastní **pouze jednorázově** nebo **opakovaně** ([[skautis:jednotka:neclenove|více o typech členství u nečlenů]]). \\ Osobu můžete přidat jako: a) **Nečlena, který se opakovaně účastní vašich akcí** nebo má specifickou činnost v organizaci - **nejprve jej zaevidujte ve své jednotce jako plnohodnotnou osobu** se členstvím nečlen. Poté jej přidejte do tábora [[skautis:akce:tabory:tabory-pridani-ucastniku#Pridani-clena-vyberem-z-vasi-jednotky|výběrem z členů jednotky]]. b) **Jednorázově novou zjednodušenou osobu, která bude jen u vašeho tábora**. Tato osoba nebude v budoucnu dohledatelná. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pridat_jednotlivce_neclen_pole.png?400|}} Na konci stránky přidání nečlena potvrďte: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pridat_jednotlivce_neclen_ulozit_ozn.png?400|}} **Upozornění:** Pokud chcete využívat **táborové e-přihlášky**, musí mít nečlen vyplněno **datum narození, rodné číslo a e-mailový kontakt na zákonného zástupce** (v případě plnoletého nečlena je to jeho vlastní hlavní e-mail), **jinak nepůjde ověřit přístup do táborové e-přihlášky.** ---- ===== Přidání nové osoby do systému - cizinec ===== U cizince se oproti českým občanům pouze **nevyplňuje rodné číslo**. Můžete jej zadat standardně do oddílu jako člena jednotky a poté přidat do tábora [[skautis:akce:tabory:tabory-pridani-ucastniku#Pridani-clena-vyberem-z-vasi-jednotky|výběrem z členů jednotky]], nebo přidat jako [[skautis:akce:tabory:tabory-pridani-ucastniku#Pridani-nove-osoby-do-systemu---neclen|nečlena]] (plnohodnotného či jednorázového). Cizinec musí mít **přepnuto** pole **Cizinec bez RČ** na hodnotu **Ano**: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:cizinec_rc_ano.png?300|}} **Upozornění:** U cizinců **nelze provést ověření zákonného zástupce při vyplnění táborové e-přihlášky** právě kvůli neexistujícímu RČ, budete ji muset tedy vyplnit s rodičem nebo za něj. \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.