**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** ====== Tábory: Práce s tabulkou účastníků ====== V této sekci naleznete **základní práci s tabulkou přihlášených účastníků**, jejich účastí na táboře a jednotlivými sloupci tabulky. Vzhled tabulky se **trochu liší** podle vypnutých/zapnutých táborových e-přihlášek. **__[[skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry|CHYTRÁ TABULKA]]__** - Přizpůsobte si vzhled tabulky Přihlášení účastníci podle svých potřeb. **[[skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry|» Jak na to?]]** ---- ===== Standardní sloupce tabulky ===== V samotné tabulce seznamu účastníků můžete provádět následující akce: * **Automaticky seřadit všechny řádky** v tabulce podle vybraného sloupce (například podle příjmení, věku, …) kliknutím na název konkrétního sloupce. Objeví se malý černý trojúhelník , kterým nastavíte směr řazení (vzestupně/sestupně). * **Připsat ke každému účastníkovi poznámku** (při odmítnutí účasti, poznámce k platbě apod.) * **Evidovat předpokládanou účast osoby před táborem** zaškrtnutím políčka v sloupci “Předpokládaná účast” * **Evidovat skutečnou účast osoby po táboře** zaškrtnutím políčka v sloupci “Skutečná účast” * **Smazat účastníka tábora** Nad tabulkou lze využít **přepínač Skutečná účast ANO/NE** - tuto možnost využijete až po proběhlém táboře. **V případě práce s tabulkou před táborem si pohlídejte, že je tato volba ponechána neaktivní** (neviděli byste jinak všechny účastníky tábora). Při změně přepínače je potřeba ještě **postupně 2x kliknout na tlačítko** **Hledat**, aby se v tabulce **změna projevila**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:prepinac_skutecna_ucast.png?600|}} ---- ===== Sloupce táborových e-přihlášek ===== V případě [[skautis:akce:tabory:taborove-e-prihlasky|zapnutých táborových e-přihlášek]] lze: * {{ :skautis:akce:tabory:hlasenka:prijat_stav.png?400|}}**Přijmout účastníka na tábor** (bez ohledu na to, zda má vyplněnou e-přihlášku či ne, popřípadě její stav) - ve sloupci Přijat volitelně zaškrtněte ty, které přijímáte na tábor. Tento sloupec využijete například když omylem odmítnete účast dítěte na táboře a účastník i tak na tábor pojede, nebo nepřijímáte dítě na tábor z důvodu zdravotního omezení či již plné kapacity tábora. V případě nepřijetí dítěte na tábor je vhodné připsat poznámku proč. * **Vidět cenu tábora** uvedenou na e-přihlášce pro konkrétní osobu * **Vidět aktuální stav e-přihlášky** (tyto stavy se mění automaticky na základě změn e-přihlášky a vy je nemůžete manuálně změnit) * **Prokliknout se do detailu e-přihlášky** - pokud již byla odeslaná, a to tlačítkem **Detail** * **Smazat účastníka** tlačítkem **X** - **Pozor!** Smazáním účastníka a jeho opětovným přidáním do seznamu **nesmažete původní e-přihlášku**. Ta se objeví znovu **se zachovanými hodnotami.** Pokud při aktivní funkci **Automatického dopočítávání počtu účastníků** **měníte hodnoty v položkách seznamu účastníků** (Předpokládaná/Skutečná účast, Počet skutečných dní atp.), je potřeba **pro správné propsání změn** do Souhrnné statistiky **znovu načíst stránku v prohlížeči (Reload)**. \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.