**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡**...**[[.taborove-e-prihlasky|Táborové e-přihlášky]]**...**≡** ====== Táborové e-přihlášky: Odeslání e-přihlášky ====== {{ :skautis:akce:tabory:tabor_e_prihlasky_odeslani_vstup.png?400|Táborové e-přihlášky}} Vlastní odeslání táborové e-přihlášky provedete na stránce **[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]** v sekci **Seznam účastníků** pomocí tlačítka **Táborové e-přihlášky**. \\ \\ **Táborovou e-přihlášku lze odeslat pouze těm účastníkům, kteří mají vyplněn hlavní kontakt.**\\ To znamená, že dospělý účastník musí mít ve svých kontaktech vyplněn hlavní e-mail, u osoby mladší 18 let musí být zadán zákonný zástupce s vyplněným hlavním e-mailem.\\ \\ **Táborovou e-přihlášku lze vyplnit pouze tehdy, pokud dotyčný účastník má ve svém účtu ve skautISu vyplněné datum narození a rodné číslo.** Před vlastním odesláním e-přihlášek: ** Nastavte [[.nastaveni-e-prihlasky|výchozí hodnoty e-přihlášky]]** ** [[.tabory-pridani-ucastniku|Přidejte účastníky]] do tabulky Seznam účastníků** Samotné odeslání táborové e-přihlášky se pak skládá ze dvou kroků: **1. [[.odeslani-taborove-e-prihlasky#vyber-osob-pro-zaslani-e-prihlasek|Výběr osob, kterým chcete e-přihlášku zaslat]]** **2. [[.odeslani-taborove-e-prihlasky#realne-odeslani-e-mailu-s-odkazem-na-vyplneni-e-prihlasky|Reálné odeslání e-mailu s odkazem na vyplnění e-přihlášky]]** ---- ===== 1. Výběr osob pro zaslání e-přihlášek ===== Nad tabulkou se seznamem účastníků stiskněte tlačítko **Táborové e-přihlášky**. {{ :skautis:akce:tabory:tabor_e_prihlasky_odeslani_vyber_osob.png?400|Táborové e-přihlášky: Výběr osob pro odeslání e-přihlášky}} **1. Zobrazí se vám stránka s tabulkou obsahující seznam účastníků.** Tato **__[[skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry|CHYTRÁ TABULKA]]__** je rozšířenou verzí seznamu účastníků ze stránky **[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]** v případě zapnutých [[.taborove-e-prihlasky|e-přihlášek]] a obsahuje navíc tyto sloupce: * **Checkbox** pro výběr osoby * **Cena**\\ Dokud není e-přihláška odeslána, je toto pole prázdné, jinak se zde zobrazuje částka, která odpovídá přímo odeslané přihlášce dané osoby. * **Platba do**\\ Dokud není e-přihláška odeslána, tak je toto pole prázdné. Po odeslání e-přihlášky se zde zobrazí datum, do kdy má být poplatek zaplacen. * **Výzva odeslána**\\ Datum a čas posledního odeslání výzvy k vyplnění e-přihlášky na tábor. * **Přijato/Odmítnuto**\\ Datum a čas okamžiku, kdy účastník buď závazně odeslal vyplněnou přihlášku, nebo v e-přihlášce vyznačil, že se účastnit tábora nebude. * **Stav**\\ Odpovídající stav e-přihlášky (barevné kolečko). * **E-přihláška**\\ Tlačítko s odkazem na detailní vyplněnou přihlášku, pokud už byla vyplněna. **2. Vyberte osoby, kterým chcete e-mail s odkazem na přihlášku zaslat**. Vyberte konkrétní osoby pomocí checkboxu v daném řádku, nebo vyberte všechny zaškrtnutím checkboxu v záhlaví tabulky (jako je to u aktualizace údajů). Můžete vybrat třeba jen část osob a v rámci toho jim změnit výchozí hodnoty přihlášky. Vybrat lze pouze ty osoby, které mají vyplněn hlavní kontakt (u dětí kontakt na zákonného zástupce) a které ještě neodevzdaly přihlášku, nebo kterým propadla platnost. **3. Potvrďte výběr a přesuňte se na závěrečný krok odeslání** Po výběru osob stiskněte tlačítko **Pokračovat k odeslání**, které vás převede na stránku **[[.odeslani-taborove-e-prihlasky#realne-odeslani-e-mailu-s-odkazem-na-vyplneni-e-prihlasky|Odeslání táborové e-přihlášky]]**. ---- ===== 2. Reálné odeslání e-mailu s odkazem na vyplnění e-přihlášky ===== {{ :skautis:akce:tabory:tabor_e_prihlasky_odeslani_konec.png?400|Táborové e-přihlášky}} Po [[.odeslani-taborove-e-prihlasky#vyber-osob-pro-zaslani-e-prihlasek|výběru osob]] budete přesunuti na stránku **Odeslání táborové e-přihlášky** Zde se vám zobrazí přehled [[.nastaveni-e-prihlasky|přednastavených hodnot]], přičemž některé ještě můžete přímo na této stránce změnit. Pokud si přejete upravit údaje, které jsou zde pouze ke čtení, musíte přejít do [[.nastaveni-e-prihlasky|nastavení e-přihlášky]] a údaje změnit tam. U variabilního symbolu se také zobrazuje výchozí hodnota, stále platí, že u každého adresáta se zvýší o 1. Před konečným odesláním e-mailu s e-přihláškou překontrolujte v části **Osoby - adresáti** seznam osob, kterým e-mail s odkazem na vyplnění e-přihlášky přijde. Vybraným osobám odešlete e-mail s odkazem na e-přihlášku pomocí tlačítka **Odeslat táborové e-přihlášky**. Po odeslání žádosti se v tabulce u obeslaných osob zobrazí stav e-přihlášky "**Čeká**", doplní se informace vztahující se k dané e-přihlášce a zobrazí se tlačítko s odkazem na konkrétní e-přihlášku. ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡**...**[[.taborove-e-prihlasky|Táborové e-přihlášky]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.