**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡** ====== Tábory: Založení táborové hlášenky ====== ===== Vytvoření nového tábora ===== **Pro založení nového tábora je nutné pracovat v roli //Oddíl/Středisko: vedoucí/admin//.** Pokud je vedoucím tábora někdo jiný, kdo nemá tuto roli, může mu být **později umožněn přístup do již vytvořené hlášenky tábora** po zadání jeho jména do některé **táborové funkce** v záložce **“[[skautis:akce:tabory:hlasenka-vedeni-tabora|Vedení tábora]]”**. Poté v roli //Tábor: účastník// (a zároveň z titulu své táborové funkce) bude moci s hlášenkou pracovat. V levém hlavním menu vyberte: **Akce » Tábory** {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_menu.png?200|}} Novou táborovou hlášenku založíte tlačítkem **Nový tábor**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_tlacitko.png?400|}} Tím se vám otevře **formulář pro založení nového tábora**: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_hlasenka.png?400|}} ---- ===== Pořadatel tábora ===== Při zakládání tábora je potřeba vyplnit **pořádající jednotku/y**, ze které/kterých pak lze přidávat členy do účastníků tábora. ==== a) Celostřediskový tábor ==== **Nezaškrtávejte žádnou jednotku střediska** - díky tomu bude tábor celostřediskový a jako účastníky budete moci přidat i **členy ze všech podřízených jednotek střediska**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_stredisko.png?400|}} ==== b) Tábor jedné nebo více jednotek ze stejného střediska ==== Jedná se například o oddílový tábor. **Z výběru jednotek zaškrtněte jeden nebo více oddílů/kmenů.** Do účastníků tábora tak lze **vložit členy pouze z označených jednotek**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_oddil.png?300|}} ==== c) Tábor více jednotek z různých středisek ==== Ponechejte tábor buď jako celostřediskový (bez výběru podřízených jednotek) nebo vyberte podřízené jednotky střediska jako //u bodu b//. K tomu vyhledejte přes pole //Oddíl z jiného střediska// **další pořádající jednotku mimo vaše středisko** a klikněte na **Přidat oddíl**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_mimo.png?400|}} Jednotka se objeví v seznamu a tím lze poté do účastníků tábora **přidávat členy i z této jednotky**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_mimo_seznam.png?400|}} \\ ---- ===== GPS souřadnice tábora ===== * Vložte adresu místa * Klikněte na tlačítko **Zobrazit mapu »** * Zvolte **Vyhledat** * Chytněte ** červenou značku** a přesuňte ji na přesné místo vašeho tábořiště * Zvolte **Uložit polohu** Zadání přesné polohy je **kriticky důležité** - např. pro případ řešení krizové situace jako jsou povodně apod., kdy **musí být ústředí schopno záchranným složkám poskytnout přesné informace o místě konání tábora**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_gps.png?400|}} ---- ===== Uložení hlášenky ===== Hlášenku nakonec založte tlačítkem **Uložit** na konci stránky. Tím se vám otevře **kompletní hlášenka** vašeho nového tábora ve stavu //Rozpracovaný// a můžete s ní vy nebo vedoucí tábora dále pracovat. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_novy_hotovo.png?400|}} ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.