**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡** ====== Tábory: Základní údaje táborové hlášenky ====== Záložka: **Základní údaje** Na této kartě můžete zobrazit **hlavní údaje o táboře**, které byly vyplněny **[[skautis:akce:tabory:hlasenka-zalozeni|při založení nové hlášenky]]**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_zakladni_zalozka.png?400|}} ---- Oproti formuláři při zakládání hlášenky zde **navíc vidíte**: ===== Stav tábora ===== //Aktuální stav// táborové hlášenky určuje, co a kdo může s hlášenkou provést. Více o stavech tábora a procesu odevzdávání hlášenky naleznete v nápovědě pro záložku "[[skautis:akce:tabory:hlasenka-uzavreni-odevzdani|Stav a odevzdání]]". {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_zakladni_stav.png?400|}} ===== Jsme zotavovací akce? ===== Tato informace se řídí platnou legislativou - závisí na počtu dětí do 15 let a délce tábora. SkautIS tuto informaci **vyhodnocuje podle zadaných údajů** ve vaší táborové hlášence. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_zakladni_zotavovaci.png?400|}} ---- ===== Práce s hlášenkou ===== Na konci stránky jsou oprávněným osobám k dispozici 3 akční tlačítka: \\ ==== 1) Upravit hlášenku ==== Oprávněnému uživateli umožní **editovat základní údaje** táborové hlášenky, které byly vloženy při založení tábora. Pro úpravy klikněte na tlačítko ** Upravit**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_zakladni_upravit.png?250|}} \\ ==== 2) Smazat hlášenku ==== Oprávněnému uživateli umožní rozpracovanou táborovou hlášenku **úplně odstranit** (to lze jen dokud není hlášenka odevzdána nebo nahlášena - poté již nelze hlášenku smazat, ale je potřeba [[skautis:akce:tabory:hlasenka-uzavreni-odevzdani#zaverecne-odevzdani|Zrušit neproběhlý tábor]]). Hlášenku lze smazat pomocí tlačítka ** Smazat**. Pozor, **smazání táborové hlášenky** je nevratný krok! {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_zakladni_smazat.png?250|}} \\ ==== 3) Stáhnout hlášenku (XLSX) ==== Oprávněnému uživateli umožňuje stáhnout **souhrnnou táborovou hlášenku v Excelu** s aktuálně zadanými údaji. Ke stažení použijte tlačítko ** Hlášenka (XLSX)**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_zakladni_export.png?250|}} \\ ---- ===== Tábor více oddílů z jiných středisek ===== Pokud tábor pořádá **více jednotek z různých středisek**, je potřeba všechny přidat jako pořadatele tábora. - [[skautis:akce:tabory:hlasenka-zalozeni#c-tabor-vice-jednotek-z-ruznych-stredisek|Přidejte spolutábořící oddíl/y]] - Dejte informaci vedoucím spolupořádajících oddílů o založení táborové hlášenky - Vedoucí dalších oddílů přidají své členy jako účastníky tábora (stejně jako vy) na kartu "[[skautis:akce:tabory:hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]" - Všichni vedoucí pořadatelských oddílů vidí v účastnících všechny osoby, nezávisle na jejich členském oddíle ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.