**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡** ====== Tábory: Vedení tábora v táborové hlášence ====== Záložka: **Vedení tábora** Na záložce vidíte **informace o vedení tábora** - vedoucí, zástupce, zdravotník a hospodář. Stránka kontroluje a zobrazuje informaci o **splnění povinné kvalifikace**, která je vyžadována předpisem [[https://krizovatka.skaut.cz/spisovna/smernice/akce-a-tabory/smernice-k-taborum|Směrnice k táborům]]. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_vedeni_zalozka.png?400|}} \\ ---- ===== Vložení osob k táborovým funkcím ===== Kliknutím na tlačítko **Upravit** lze tabulku s vedením editovat - **přidat nebo změnit** osoby ve funkcích. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_vedeni_upravit.png?400|}} Pro přiřazení jednotlivých táborových funkcí lze osoby z jednotky **vyhledat podle jména nebo rodného čísla** (zadejte hledanou hodnotu do prázdného pole vedle funkce a pomocí **ikonky dalekohledu** vyhledejte příslušnou osobu). Po uložení tabulky klikem na tlačítko **Uložit** získají přiřazení táboroví činovníci **příslušnou funkci**, která je opravňuje s hlášenkou adekvátně pracovat i bez role //Oddíl/Středisko: vedoucí/admin//. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_vedeni_upravit_tabulka.png?400|}} \\ **!** **U nové hlášenky** lze táborové funkce vyplnit v roli **//Oddíl/středisko: vedoucí/admin//** pořádající jednotky. **!** **Upravit již zadané vedení** tábora pak může i osoba s funkcí **//Vedoucí/zástupce tábora//** (ale pozor, abyste změnou nesmazali sami sebe a tím si zároveň odepřeli přístup do editace hlášenky). \\ ---- ===== Poznámka u osoby ve funkci ===== **Táborový zdravotník** musí mít osvědčení o výkonu ZZA, které je potřeba mít zadané ve skautISu ve svých kvalifikacích. Pokud je zdravotník „profesionál” a splňuje potřebnou kvalifikaci (podrobnosti ve [[https://krizovatka.skaut.cz/spisovna/smernice/akce-a-tabory/smernice-ke-zdravotnickemu-zabezpeceni-zotavovacich-akci|Směrnici ke zdravotnickému zajištění zotavovacích akcí]]), **je třeba aby měl titul zadaný u [[skautis:osoba:zakladni-udaje|své osoby]] ve skautISu.** Máte-li jako táborového zdravotníka **zdravotnického záchranáře nebo absolventa 3. ročníku lékařské fakulty** (či další osoby, které nemusí mít zdravotnický kurz), je třeba tuto informaci **uvést do poznámky**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:tabor_vedeni_poznamka.png?400 |}} \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.