**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡** ====== Tábory: Účastníci a přihlášky ====== Stránka **Účastníci a přihlášky** slouží pro evidenci počtů účastníků tábora. Tu budete zadávat ze dvou důvodů: \\ ===== a) Vyplnění účastníků a počtů PŘED táborem ===== (s předpokládaným počtem účastníků, pokud jej chcete zadat): **1. Vyplňte předpokládaný [[skautis:akce:tabory:tabory-pridani-ucastniku|seznam účastníků tábora]]**\\ - nepovinné údaje **2. Vyplňte nebo automaticky vygenerujte [[skautis:akce:tabory:hlasenka-pocty-ucastniku-pred-taborem|předpokládané počty účastníků]]**\\ - nepovinné údaje \\ ===== b) Odevzdání seznamu účastníků a počtů PO táboře ===== (se skutečným počtem účastníků po skončení tábora): **1. Vyplňte [[skautis:akce:tabory:skutecny-seznam-ucastniku-po-tabore|seznam účastníků tábora]] dle skutečnosti**\\ - nepovinné údaje **2. Vyplňte nebo automaticky vygenerujte [[skautis:akce:tabory:hlasenka-skutecne-pocty|skutečné počty účastníků]]**\\ - povinné údaje! \\ **Jediným povinným údajem**, který je tedy potřeba před konečným odevzdáním hlášenky **po uskutečnění tábora** vyplnit, **je skutečný celkový počet osobodnů a děťodnů.** Ostatní údaje jsou dobrovolné - a to jak vyplnění předpokládaných souhrnných počtů účastníků před táborem, tak i jejich jmenný seznam. Každopádně **doporučujeme jmenný seznam účastníků vyplnit**. Můžete pak díky němu využít **automatické doplňování počtů účastníků** do souhrnné části a získáte přehledný seznam účastníků do táborové dokumentace. Pokud si navíc zapnete i funkcionalitu **[[skautis:akce:tabory:taborove-e-prihlasky|táborových e-přihlášek]]**, zjednoduší se vám práce s potvrzováním účasti jednotlivých účastníků a vybíráním papírových přihlášek. \\ ---- \\ Stránka **Účastníci a přihlášky** je logicky rozdělena do dvou částí: \\ ===== 1. ↑ Souhrnná statistika & Počty účastníků dle kategorií ===== Jedná se o souhrnnou statistiku **počtu účastníků** a jejich **rozdělení dle kategorií**. Předpokládané i skutečné počty můžete vyplňovat ručně, nebo automaticky - podle toho, jak máte **způsob výpočtu nastaven**. **a) [[skautis:akce:tabory:hlasenka-pocty-ucastniku-pred-taborem|Předpokládané počty účastníků PŘED táborem:]]** * ručně * automaticky * kombinace automaticky/ručně **b) [[skautis:akce:tabory:hlasenka-skutecne-pocty|Počty účastníků dle skutečnosti PO táboře:]]** * ručně * automaticky * kombinace automaticky/ručně {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_screen.png?200|}} \\ ===== 2. ↓ Seznam účastníků tábora ===== Jedná se o **jmenný seznam účastníků**. Před táborem zde evidujete **předpokládanou účast** konkrétních účastníků, po táboře pak jejich **skutečnou účast**. Tyto údaje jsou v táborové hlášence dobrovolné - a to jak vyplnění předpokládaných souhrnných počtů účastníků před táborem, tak i jejich jmenný seznam. Pokud si chcete ulehčit práci s potvrzováním účasti jednotlivých účastníků, zapněte si **[[skautis:akce:tabory:taborove-e-prihlasky|táborové e-přihlášky]]**. Účastníci tábora nebo jejich zákonní zástupci pak elektronicky sami vyplní přihlášku, kterou můžete doplnit vlastními otázkami, požadavky, předvyplněnými pokyny k platbě apod. Práce se seznamem účastníků se **drobně liší** podle toho, zda jsou táborové e-přihlášky zapnuté či nikoliv. Pokud máte v průběhu práce se seznamem účastníků pocit, že vám zmizely sloupce nebo například ve výpisu chybí konkrétní účastník, zkuste **[[skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry#vychozi-stav-tabulky|resetovat filtry tabulky]]** v hlavním menu vlevo: {{ :skautis:akce:tabory:hlasenka:vyresetovat.png?200 |}} **a) Práce se seznamem PŘED táborem:** * [[skautis:akce:tabory:prace-s-tabulkou|Práce s tabulkou účastníků]] * [[skautis:akce:tabory:tabory-pridani-ucastniku|Přidání účastníků tábora]] * [[skautis:akce:tabory:taborove-e-prihlasky|Táborové e-přihlášky]] **b) Práce se seznamem PO táboře:** * [[skautis:akce:tabory:skutecny-seznam-ucastniku-po-tabore|Skutečný seznam účastníků]] {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:seznam_ucastniku_screen.png?200|}} \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.