**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** ====== Tábory: Skutečné počty účastníků po táboře ====== Jedinou **povinnou** částí pro odevzdání konečné táborové hlášenky je **vyplnění skutečnosti celkového počtu osobodnů a děťodnů** - toto je možné vyplnit pouze u táborů, které byly **schváleny střediskem a již proběhly**. **Skutečný počet účastníků po táboře** se zadává v horní části stránky, a to třemi způsoby: * [[skautis:akce:tabory:hlasenka-skutecne-pocty#rucni-doplneni-skutecnosti|ručně]] * [[skautis:akce:tabory:hlasenka-skutecne-pocty#automaticke-doplneni-skutecnosti|automaticky]] * [[skautis:akce:tabory:hlasenka-skutecne-pocty#kombinace-automatickeho-dopocitani-+-rucni-upravy|kombinace automaticky/ručně]] ---- ===== Ruční doplnění skutečnosti ===== Položku **Dopočítat skutečné počty** v bloku Automatické vyplňování počtu účastníků **ponechejte na hodnotě NE**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:autom_skutecnost_pocty_ne.png?600|}} Poté ručně **upravte skutečné počty** účastníků podle toho, kolik vás na táboře **reálně** bylo. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_podle_kategorii_skutecnost.png?300|}} Z takto zadaných skutečných počtů, které se propíší také do horní části Souhrnné statistiky, se **automaticky vypočítají skutečné Děťodny a Osobodny** požadované pro konečné odeslání skutečnosti. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:skut_osobo_rucne.png?400|}} ---- ===== Automatické doplnění skutečnosti ===== Pro automatické dopočítání je potřeba mít vyplněný **jmenný seznam skutečných účastníků**. Ten je nepovinnou součástí evidence táborů ve skautISu, ale pro funkci automatického doplnění skutečných počtů účastníků je nezbytný. Poté musíte **povolit** funkci Dopočítat skutečné počty: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:dopocitat_skut_ano.png?600|}} Nyní se vám počty účastníků automaticky propisují do Souhrnné statistiky. Děťodny a Osobodny v ní stále můžete ručně upravovat, pokud potřebujete. Pokud při aktivní funkci **Automatického dopočítávání počtu účastníků** **měníte hodnoty v položkách seznamu účastníků** (Předpokládaná/Skutečná účast, Počet skutečných dní atp.), je potřeba **pro správné propsání změn** do Souhrnné statistiky **znovu načíst stránku v prohlížeči (Reload)**. ---- ===== Kombinace automatického dopočítání + ruční úpravy ===== Automaticky vypočítané a dosazené skutečné Děťodny a Osobodny můžete ještě dodatečně **ručně upravit**: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_po_rucne.png?400|}} **U ručně editovaných údajů se objeví vykřičník.** Pokud chcete, můžete je nechat opět **automaticky přepočítat** podle zadaných skutečných počtů účastníků. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_po_kombinace.png?400|}} \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.