**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]** { [[..tabory#mapa-stranek-tabory|Mapa stránek]] }...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** ====== Tábory: Předpokládané počty účastníků před táborem ====== Jedná se o **souhrnnou statistiku počtu účastníků** a jejich rozdělení dle kategorií. Tyto údaje jsou **dobrovolné**, odeslání táborové hlášenky není podmíněno jejich vyplněním. Předpoklad počtu účastníků před táborem se zadává v horní části stránky, a to třemi způsoby: * [[skautis:akce:tabory:hlasenka-pocty-ucastniku-pred-taborem#rucni-zadani-detodni-a-osobodni|ručně]] * [[skautis:akce:tabory:hlasenka-pocty-ucastniku-pred-taborem#automaticke-generovani-detodni-a-osobodni|automaticky]] * [[skautis:akce:tabory:hlasenka-pocty-ucastniku-pred-taborem#kombinace-automatickeho-dopocitani-+-rucni-upravy|kombinace automaticky/ručně]] ---- ===== Ruční zadání děťodní a osobodní ===== Pokud nevyužíváte seznam účastníků s automatickým dopočítáním počtů účastníků nebo například víte o změnách v souhrnných počtech oproti seznamu ve skautISu, zadejte součty ručně přes tlačítko **Zadat ručně děťodny a osobodny**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_pred_rucne.png?400|}} \\ Při ručním zadávání počtů účastníků je potřeba také v další tabulce manuálně **nastavit** **počet účastníků v jednotlivých výchovných kategoriích** (tyto součty se automaticky promítnou do horní tabulky Souhrnná tabulka - Předpoklad): {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_podle_kategorii.png?200|}} ---- ===== Automatické generování děťodní a osobodní ===== Pro automatické vyplňování počtů je potřeba mít **vyplněnou spodní tabulku se seznamem účastníků**. Poté klikněte na tlačítko **Změnit volbu**: {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_nastaveni.png?400|}} \\ Přepínač u položky “Dopočítat předpokládané počty” **přepněte na hodnotu ANO** a **uložte**. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_nastaveni_automaticky.png?400|}} ---- ===== Kombinace automatického dopočítání + ruční úpravy ===== Lze také nechat údaje spočítat **automaticky** a pak je zase **ručně upravit**. V tom případě se vám po automatickém dopočítání a následné ruční úpravě děťodní a osobodní u součtů objeví **vykřičníky s upozorněním**. Můžete je pak opět nechat automaticky dopočítat z vyplněné tabulky účastníků. {{:skautis:akce:tabory:hlasenka:pocty_ucastniku_pred_kombinace.png?400|}} \\ ---- **NAVIGACE**......**≡**...**[[skautis:akce:tabory|Tábory]]**...**≡**...**[[.hlasenka-ucastnici|Účastníci a přihlášky]]**...**≡** **ROZCESTNÍK**......Podívejte se na [[..tabory#mapa-stranek-tabory|mapu stránek]] týkajících se táborové hlášenky.