====== Vlastní údaje v adresáři ====== Aby vás mohl jiný skaut vyhledat ve Skautském adresáři vyhledat, je nejprve nutné, abyst do adresáře zveřejnili alespoň jeden svůj údaj. To můžete snadno udělat v editaci svých vlastních údajů - menu: Moje > Moje osoba. Upozornění: Osoby mladší 15 let nemají možnost své údaje do Skautského adresáře zveřejnit, protože ten je určen především pro rovery a další aktivní členy pracující u jednotek. - Vyberte si, který svůj **[[skautis:osoba:kontakty|kontakt]]** chcete zveřejnit. Pečlivě si tento krok rozmyslete, málo kdo chce zveřejnit všechny své kontakty. - Na záložce **[[skautis:osoba:nabidky-vzdelani|Nabídka a vzdělávání]]** vyberte činnosti, které můžete ostatním skautům nabídnout. - Zveřejněte informace ve skautském adresáři. To provedete stisknutím tlačítka **Upravit zveřejnění ve Skautském adresáři** u své osoby na záložce **[[skautis:osoba:zakladni-udaje|Základní údaje]]**.\\ {{:04_adresar.png?400|Zveřejnění údajů do skautského adresáře}} - Z nabízených možností vyberte ty údaje, které chcete v adresáři zveřejnit a volbu potvrďte kliknutím na tlačítko "Uložit". Pokud nějaký údaj již zveřejňovat nechcete, prostě zrušte zaškrtnutí.\\ {{:skautis:adresar:06_adresar.png?400|}} Ihned po uložení se u jednotlivých zveřejněných údajů objeví ikonka "globus". Díky tomu máte stále přehled o tom, které údaje jsou zveřejněny ostatním skautům a které ne. Navíc se pod vaším jménem objeví informace, že osoba má zveřejněna nějaké údaje ve Skautském adresáři a stále je vám k dipozici odkaz na stránku s přehledným zobrazením údajů, které jste o sobě do adresáře zveřejnili. {{:skautis:adresar:07_adresar.png|}} ===== Náhled údajů, které o sobě zveřejňujete ve Skautském adresáři ===== Protože víme, že je důležité mít své údaje stále přehledně pod kontrolou, najdete u své osoby kartu "Náhled údajů v adresáři". Na této záložce uvidíte vždy aktuálně a přehledně všechny údaje, které o sobě zpřístupňujete ostatním členům organizace. Kromě toho zde najdete informace a upozornění, co zveřejnění údajů znamená a kdo se k nim dostane. Máte tedy neustále jasnou představu, jaké údaje a za jakých podmínek o vás lze vyhledat. {{:skautis:adresar:08_adresar.png|}} ==== Hledání ve Skautském adresáři ==== Máte-li své údaje ve Skautském adresáři zveřejněny, poskytujete tak možnost ostatním členům vás kontaktovat. Chcete-li sami v adresáři hledat, stačí kliknout v menu na položku Osoba > Skautský adresář. Podrobný návod pro hledání a používání Skautského adresáře najdete v [[skautis:adresar|článku nápovědy]].